Makšķerēšana
Spiningošana

Daži padomi, kā sagatavoties lašveidīgo sezonai0

Foto: no privātā arhīva

Runājot par makšķerēšanu kopumā, tā kaut kādā mērā tiek iedalīta sezonās. Tāpat arī paši makšķernieki. Vieni gaida pirmo maiju, kad līdakas varēs sākt spiningot, citi – ledus sezonu, vēl citiem – vimbas un citas zivju sugas prātā. Visi kopā veidojam lielo makšķernieku pulku un brīvdienas vēlamies pavadīt svaigā gaisā, kas ir viens no labākajiem makšķernieku hobija elementiem. Zivs kā makšķerēšanas procesa sastāvdaļa arī ir svarīga – vienam vairāk, citam mazāk.

Taimiņu un lašu spiningošanā pati zivs ne vienmēr ir biežākais copes elements. Dodoties spiningot šīs zivis, ir jāapbruņojas ar pacietību, garīgo noturību un nelielu fizisko sagatavotību. Nav noslēpums, ka lašu un taimiņu spiningošana gadu no gada kļūst aizvien populārāka. Sociālie tīkli, posti ar bildēm un video iemanto lielu popularitāti, un šis spiningošanas veids vairs nav dažu klusu makšķernieku grupiņu info, kuri ar informāciju dalās tikai savā starpā. Tagad tas viss ir atklāts un pieejams ikvienam, kurš par šo spiningošanas veidu interesējas. Pats ar šo zivju sugu aizraujos sen un reti kad ķeru ko citu. Aprakstīšu īsumā, kā sagatavoties un justies komfortabli sezonas sākumā pie upēm, izmantojot paša pieredzēto.

 

Kā pareizi ģērbties

Izvēloties apģērbu un apavus, ir jāpatur prātā, kādam mērķim jūs to vēlaties izmantot. Mēs, makšķernieki, esam dažādi. Vieni ir mazāk kustīgi un, mainot makšķerēšanas vietas, pārbrauc uz citu ar auto. Citiem patīk paelpot vairāk svaiga gaisa un pārvietoties gar upi kājām. Tad bieži vien nostaigātie attālumi ir virs 10 km. Tādās situācijās ir patīkami, ka mugurā un kājās ir pareizi izvēlētas lietas. Protams, ne vienmēr mēs spējam uzminēt, kāds ārā būs laiks, un kur nu vēl vairākus mēnešus uz priekšu prognozēt, kāds laiks mūs sagaida janvārī. Tomēr ir lietas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību.

Vispirms par apaviem. Ērtāki būs tracking pārgājiena tipa zābaki, kas paredzēti iešanai pa mežu, meža takām un kalniem. Labs risinājums, bet īsti ne līdz galam. Šāda tipa pārgājiena zābaki būs laba izvēle pavasarī, kad saule paspējusi apžāvēt krastus un dubļi ar ūdeni ir retās vietās. Arī pie mīnusa grādiem tracking zābaki nebūs tie siltākie. Ja nu tiešām pārgājiena zābaki ir mīļākie, tad, lai kājas nenosaltu, var piepirkt klāt sild­elementus HAGO, kurus var ielikt apavos. Un tie, saskaroties ar skābekli, silda pēdas. Pretstats tam ir janvāra, februāra un daļēji vēl marta mēneši, kad gar upēm vēl ir dubļi, bieži vien stipri virs potītes. Šādos apstākļos pārgājiena zābaki nederēs. Talkā jāņem augstāki zābaki. Vieni no populārākajiem ir EVA putu zābaki ar siltu iekšiņu. Šie zābaki ir silti un viegli svarā. EVA materiāla zābakus piedāvā daudz dažādi ražotāji. Svarīgi, lai tie nav pārāk plāni. Pats EVA materiāls nav diezin cik izturīgs. Tāpēc vajag skatīties to ražotāju izstrādājumus, kuriem ir biezāka zole. Citādi varam piedzīvot pārsteigumu, kad zābaka zoli caurdur niedres vai zara gabals. Pašam ir sanācis uz ātru roku ieskriet tuvākajā celtniecības preču veikalā un nopirkt pirmos, kas trāpās pa rokai. Jo, aizbraucot līdz upei un brienot cauri niedrājam līdz ūdenim, gadījās neveiksmīgi izdurt cauri zolei niedres fragmentu. Mūžu dzīvo, mūžu mācies.

Pēc šī atgadījuma vienmēr kārtīgi apčamdu izvēlētos zābakus. Tiem jābūt no tik bieza materiāla, kuram tik viegli cauri nekas neizdurtos. Neskatoties uz zābaku biezumu, reti kad tie nokalpo vairāk par pāris aktīvi pavadītām sezonām pie upes. Pēdējos pāris gadus izmantoju TORVI ražotāja apavus. Šai firmai ir liels modeļu klāsts ar dažādām zolēm, kurās iestrādātas radzes, kas dažreiz palīdz noturēties kājās tur, kur citi apavi nepasargātu no kritiena.

Brienambikses ir vēl viena neatņemama krasta spiningotāja ekipējuma sastāvdaļa, ja mēs pavadām pietiekami ilgu laiku pie upes vai kādas citas ūdenstilpes. Godīgi sakot, es vairs nemaz nespētu iedomāties sevi bez brienambiksēm. It īpaši tas nozīmīgi ir vasarā, rudenī un vēlā pavasarī.

Tās piedāvā daudzi ražotāji, un katrs var atrast sev piemērotu modeli. Ziemā, kad aiz loga ir janvāra un februāra mēnesim pie mums raksturīgie laikapstākļi, brienambikses atstāju mājās. Pārsvarā kājās velku jau iepriekš minētos EVA materiāla apavus. Brienambiksēm ir piekombinēta neoprēna zeķe. Neoprēns ir materiāls, kas neelpo, un, ilgstoši staigājot, kāja svīst. Sasvīdušai tai jau pie nelieliem mīnusa grādiem piezagsies sals. It kā jau varētu uzvilkt biezākas vai pat vairākas zeķes. Tas jau arī problēmu neatrisinās, jo neviens no mums jau neiedomāsies pirkt brienambikses divus izmērus lielākas, lai brīvi varētu uzvilkt kājās vairākus pārus zeķu un neoprēna zeķe nespiestu kāju. Tiklīdz mēs stingri ievelkam kāju neoprēna zeķē, neoprēns pastiepjas un pirmajā brīdī var likties, ka viss ir labi. Bet, uzvelkot brienambiksēm speciāli domātos zābakus un pāris stundas pavadot mīnusa grādos, jūs sapratīsiet, ko es ar šo biju domājis. Kāja ir apspīlēta un nejūtas brīvi, tā svīst un sāk salt. Tāpēc brienambikses izmantoju brīžos, kad termometra stabiņš nav noslīdējis zem nulles.

Janvārī un februārī parasti upes krastus klāj ledus mala un bradāšana pa upi atkrīt pati no sevis. Toties brienambikšu plusi pārējos gadalaikos ir neaizstājami. Ūdenstilpju krasti bieži ir aizauguši, un tikt upei klāt bez iebrišanas ir praktiski neiespējami. Nav noslēpums, ka pie mums ir savairojušies, un vietām pat neiespējamā skaitā, mazie, riebīgie kukainīši, kurus dēvē par ērcēm. Brienambikses neļaus tiem tik viegli tikt klāt makšķerniekam. Un, ja viņš vēl ik pa laikam pārbridīs pāri kādam upes posmam, problēmām ar ērcēm nevajadzētu būt.

Ar brienambiksēm mēs vairākas stundas varam pavadīt ūdenī, nejūtot diskomfortu. Daudz biežāk tiekam klāt mūsu mīļajiem mānekļiem, kuri ieķērušies kādā no siekstām vai upes vidū, ja vien tur nav dziļāks par padusēm.

Šobrīd piedāvātais klāsts ir milzīgs. Dažreiz pat pieredzējušam makšķerniekam, domājot, ko vilkt mugurā, mēdz sagriezties galva. Atsevišķi par drēbēm veselu grāmatu varētu sarakstīt, bet nevēlos ieslīgt galējībās. Uzrakstīšu par pāris kostīmiem, kuri man pašam liekas piemēroti aktīvam spiningotājam.

Vajadzētu sākt ar kvalitatīvas termoveļas iegādi. Tās galvenā funkcija pie aktīvas fiziskās slodzes ir liekā mitruma novadīšana no ķermeņa. Par piemēru ņemam Grundens Base Layer termoveļu, kas sastāv no poliestera, spandeksa un vilnas. Salīgākie makšķernieki pa virsu var uzvilkt otro slāni Grundens Thermal. Un ja vēl tad ir auksti – izpalīdzēs kāds flīsītis. Šāda kombinācija būs piemērotāka tiem, kuri mazāk pārvietojas un ilgāku laiku pavada uz vietas. Mani pašu apmierina plānā veļa, kurai pa virsu velku kostīmu. Ir izņēmumi, kad āra temperatūra ir stipri zem nulles. Tad termoveļas otrais slānis ir vietā.

Kostīms ir gaumes lieta, bet vajadzētu pievērst uzmanību dažām lietām. Ietērpam noteikti vajadzētu būt elpojošam. Ideālā variantā kostīmā ir iestrādāti regulējami ventilācijas rāvējslēdzēji. Tie paglābs no liekas sasvīšanas, kad ar kājām šķērsojami lielāki attālumi. Uz jakas un biksēm ir savelkošas aproces. Tās paglābs lietus laikā no ūdens iekļūšanas piedurknēs. Spiningu parasti turam uz augšu, un gadījumos, kad rokas galos nav aproces, ūdens satek līdz elkonim. Tāpat, ņemot zivi vai to atlaižot, rokas paliks daudz sausākas. Ļoti svarīgi ir bikses nesabāzt zābakos, bet pārvilkt tās pāri tiem un nostiprināt. Gadījumos, kad sanāk iešļūkt kādā bebru alā vai ūdenī, ātri kāju izraujot ārā, tā paliks sausa. Toties, ievelkot kostīma bikses zābakos, līdzīgā situācijā būsim spiesti doties pāraut apavus, ja vien tie ir paņemti līdzi. Pretējā gadījumā cope ir beigusies.

Ūdens noturība ir vēl viens nozīmīgs faktors. Daudzi ir dzirdējuši par tādu membrānu kā GORE-TEX. Šis materiāls ir ūdensnoturīgs un labi elpojošs. Cena minētajai membrānai ir augsta, un ne katrs ir gatavs par to maksāt. Skatoties uz budžetam labvēlīgāku kostīmu, nevajadzētu piemirst par tā elpošanas, ventilācijas un ūdens noturības parametriem. Speciālais ietērps, kam ūdens noturība ir 10 000 mm, ir pilnībā pietiekams. Nav jau tā, ka ziemas un pavasara mēnešos gāž kā ar spaiņiem. Uznāk kāda lietusgāze, bet tā parasti nav ilgstoša.

Viens no kostīmiem, kurš pievērsa manu uzmanību, ir Grayling Tugur. Gandrīz ideāls variants lašveidīgo copei. Kostīms ar aukstumizturību līdz -15 grādiem. Vēlā pavasarī var gadīties, ka tas būs jau par siltu, bet visos pārējos sezonas mēnešos tieši tas, kas vajadzīgs. Kostīmam ir 10 000 mm ūdens noturība, tas ir elpojošs, tam ir vairākas ventilāciju vietas, kuras garākā pārgājienā varat ar rāvējslēdzēja palīdzību pilnībā atvērt vaļā. Tam iestrādāts daudz dažādu kabatu gan no iekšpuses, gan ārpuses. Tiem, kam nepatīk nēsāt sev līdzi liekas mantas, šis ietērps noteikti patiks. Kabatu ir pietiekami daudz un lielas, lai atrastos vieta pāris mazām kastītēm mānekļiem un citiem nepieciešamajiem aksesuāriem. Roku un bikšu galos savelkamas manšetes, ērta kapuce ar patīkamu apkakli no mīksta flīsa auduma.

 

Drošībai

Dieviņš sargā tos, kuri paši sevi sargā. Upju krasti janvārī un februārī vietām ir aizsaluši. No krastiem veidojas līdz pat 10 metriem platas ledus malas. Ja nu tomēr ir stipra vēlēšanās pa to staigāt, nekādā gadījumā nedariet to bez vergas. Upē ir straume, un ne visās vietās ledus biezums ir vienāds. Ar vergas palīdzību pārbaudiet katru soli, ko sperat, pārvietojoties pa aizsalušo upes malu.

Ieteiktu paņemt līdzi tā sauktos kaķu nagus drošības dzelkšņus, kuri, neveiksmes gadījumā nonākot ūdenī, palīdzēs pieķerties pie ledus un izlīst atpakaļ uz tā. Tāpat ir ieteicams uz apaviem uzvilkt dzelkšņu uzmavas vai ieskrūvēt radzes. Šādi aprīkoti zābaki daudz biežāk novērsīs nepatīkamus kritienus slidenās un apledojušās vietās.

 

Spininga izvēle

Spininga izvēle vienmēr ir un būs aktuāla. Gaumes atšķiras. Vienam tuvāk sirdij amerikāņu izcelsmes kāti, citiem japāņu, un tad ir tie makšķernieki, kuri paši meklē sev piemērotas blankas, nes tās pie meistara un liek attiecīgi piemērotu furnitūru pēc īpašnieka vēlmēm.

Iegādājoties spiningu, jāpievērš uzmanība kāta akcijai. Kātu akcijas iedalās vairākās kategorijās: ļoti ātra – extra fast, ātra – fast, vidēji ātra – moderate fast, lēna – slow. Pēdējās trīs ļoti labi noder lašu un taimiņu spiningošanai. Zivs izvadīšanai lēnas akcijas kāti vienmēr būs labāki un daudz labāk amortizēs zivs rāvienus straumē. To mīnusi ir iemetiena attālums. Tas nekad nebūs tik liels kā ātras akcijas kātam. Iesācējam ieteiktu izvēlēties ātras vai vidējas akcijas spiningu. Ar to būs vieglāk nogādāt mānekli tālākā distancē un pietiekami labi varēs izvadīt zivi.

Katram ražotājam šīs akcijas nedaudz atšķiras, tieši tāpat kā spiningu pielietojums. Ne visi spiningi ir domāti lašveidīgo zivju ķeršanai. Tie, kas tai ir paredzēti, ne vienmēr der mums savu parametru dēļ. Mūsu spiningošana atšķiras no šīs pašas nodarbes valstīs, kurās tiek ražoti makšķerkāti, kas pēc sava pielietojuma paredzēti lašu ķeršanai. Viens no mūsu apstākļiem pietuvinātiem zīmoliem ir Daiwa. Tam ir pietiekami daudz modeļu ar dažādiem testiem un garumiem. Arī Major Craft seabass jūras asaru kāti ir ļoti labi, un piedāvājumā ir pareizie testi un garumi. Seabass spiningi paredzēti spiningošanai no krasta un paredzēti tāliem metieniem, un kāta akcija ir piemērota mūsu ķeršanas apstākļiem.

Vēl jāpiemin japāņu zīmols Smith. Šis ražotājs ražo ekskluzīvus kātus lašveidīgo zivju spiningošanai. Pašam ir sanācis turēt rokās daudz dažādu ražotāju spiningus. Neesmu piekasīgs, bet ir pāris lietas, kas man patīk un kas ne. Manam lašu spiningam būs korķa rokturis, kaut EVA materiālam nav pilnīgi nekādas vainas un dažās situācijās tas pat varētu būt labāks. Pieradums ir stipra lieta. Man patīk tas korķis, un neko tur nepadarīsi. Riņķiem nevajadzētu būt maziem, bet pārspīlēt nevajag. Lieliem riņķiem būs priekšroka, kad strādāsiet mīnusa grādos, jo tie neaizsalst. Mazi riņķi aizsalst uzreiz un sagādā visādas nevajadzīgas ķibeles. Ķeras aukla, retos gadījumos tā arī pārplīst un aizlido ar visu mānekli. To mums nevajag, tāpēc skatāmies uz lielākiem riņķiem.

 

Ko darīt ar auklu

Ar šo jautājumu saskaros vai katru dienu. Un īstenībā šeit nav daudz ko stāstīt. Četru pinumu auklas ir abrazīvi izturīgākas un mazāk uzsūc mitrumu, salīdzinot ar astoņu pinumu pītajām auklām. Ziemā, agrā pavasarī, kad ir piesalušas krastu malas un nelieli mīnusi ir no rītiem, izmantojam četru pinumu pītās auklas un apstrādājam ar speciālu silikonu auklām vai arī vienkārši ar visparastāko Johnsons Baby Oil. Pieļauju, ka tieši bērnu eļļa būs visdraudzīgākā auklai. Tā noteikti satur vismazāk ķīmiskos elementus, kuri ilgtermiņā varētu satraumēt auklu. Eļļu parasti uzklāju uz auklas iepriekšējā vakarā pirms došanās uz copi. Tāpat iesmērēju spininga riņķus, jo tad tie daudz mazāk apsals.

Runājot par astoņu pinumu auklām, jāsaka, ka tās noteikti ir patīkamākas, izturīgākas un ar labākām metiena īpašībām. Tikai to mīnuss ir mitrums, ko tās uzsūc daudz ātrāk par četru pinumu auklām. Līdz ar to tā daudz ātrāk sasalst un sāk pūkoties. Tāpat tā daudz ātrāk nolietojas, izmantojot to akmeņainās un niedrainās vietās, kuru mūsu upēs netrūkst. Tāpēc ir maza nerakstīta formulas, ka ziemā lietojam četru pinumu auklas, bet pavasarī un rudenī – astoņu pinumu.

Liela nozīme ir auklas ražotājam. Ieteiktu izvēlēties Japānā ražotās auklas. Tām ir daudz augstāka kvalitāte nekā citiem ražotājiem. Varivas, Sunline un YGK ir vieni no lielākajiem un kvalitatīvākajiem ražotājiem. Ieteiktu izvēlēties tiesi šos zīmolus. Ar auklas diametru nevajag pārspīlēt ne uz vienu, ne uz otru pusi. Ziemā ieteiktu izmantot 1,5PE–1,2PE izmēra auklas, pavasarī 0,8PE–1,2PE. Tās arī ir tās svarīgākās lietas, kuras ieteiktu iegaumēt, dodoties spiningot un iegādājoties inventāru.

 

Mānekļi un citi sīkumi

Šī ir tāda māņticīga lieta. Katram ir savas mīļākās mānekļu krāsas un modeļi. Kastes raibas ar visām iespējamām krāsām. Daži pārkrāso sev tīkamās krāsās. Ir pat veikalos pieejami pārkrāsoti tie paši asaru un līdaku vobleri, tikai nosaukums mainījies no Perch&Pike uz Salmon special. Pie mums ūdens cauru gadu ir samērā tumšs un netīrs. Tas ir saprotams vietas un zemes, kurā dzīvojam, dēļ. Nav mums kalnu ar tīriem akmeņiem un kristāldzidriem ūdeņiem. Upes tek caur mālainu un purvainu apvidu. Tas jāpatur prātā, kad pērkam mānekļus un izvēlamies to krāsojumus. Reti mums ir tīrs ūdens, kad nepieciešami dabiskie toņi, bet ir arī. Der kastītē ielikt pārīti dabiska krāsojuma voblerus ar kādu UV krāsas akcentu. Pilnībā dabisks strādā retāk nekā tas, kam uzlikts spilgtas krāsas tonis. Mūsu ūdeņos dominē spilgtās krāsas ar kontrastu. Rozā, dzeltena, oranža, spilgti zaļa un piena balta krāsa ir dominējošās mūsu platuma grādos. Izmantojot šādu krāsu salikumu, garām nenošausiet. No ražotājiem izvēlos oriģinālus. Pircēji izvēlas arī replikas, bet oriģināls paliek oriģināls. Meistaru darināti ir cita lieta, tikai jāskatās, kam mānekļi paredzēti, kāda tiem spēle, iegrime un peldīpašības. Ar japāņu ražotājiem viss ir vienkārši, visa informācija ir uz iepakojuma. Peldošs, grimstošs, mānekļa svars ir uz kastītes. Nekas nav pašam jāzīlē. Tādi zīmoli kā Smith, Tiemco, Zipbaits, Jackall, Bassday un Pontoon21 ir pārbaudītas vērtības, kas ķer un kvalitātes ziņā nepievils. Arī krāsu palete ir plaša, un katrs var piemeklēt sev acīm tīkamo. Izvēloties mānekļus, vajadzētu iegaumēt pāris lietas. Mānekļiem ir jāpārklāj visi dziļumi, kuri ir upē, uz kuru dosieties. Visa upe nav vienāda, ir dziļākas un seklākas vietas. Straumes stiprums mainīgs, ir lēnāki un ātrāki posmi. Lēnākos posmos vairāk izmantojami peldošie vobleri vai Suspending neitrāli peldošie ar izteiktāku savu spēli. Straujākās vietās un krācēs palīgā nāks grimstoši vobleri, kuriem spēle vairs nav tik izteikta, bet, pateicoties stiprajai straumei, māneklis zivij kļūst daudz pievilcīgāks, nekā iemetot peldošu vobleri ar stipru spēli, kurš vibrē pārāk spēcīgi. Pārāk izteikta vibrācija var nostrādāt pretēji. Zivij tas liksies pārāk aizdomīgi, un tā māneklim var netuvoties.

Ar šūpiņiem ir līdzīgi. Labāk ir vieglāks nekā smagāks. Tas nav pa grunti jāripina. Tam ik pa laikam tai jāpieskaras, nevis jāveļas. Reti kur pie mums vajag smagākus par 20 gramiem. Gadās pa kādai dziļākai vietai, kur 20 gramu smags māneklis netiks līdz gruntij, bet tādu ir maz. Strādājošais svars ir 10–18 grami. Šūpiņu formas atšķiras, tāpat kā to spēle. Pats izvēlos tos, kuri nav stipri ieliekti, jo nepatīk man pārāk agresīva mānekļa spēle. Nesaku, ka uz tādiem neķeras, bet – nepatīk. Esmu redzējis, kā šūpiņa trīsžubura vietā tiek uzlikta liela spalvaina muša. Tā nedariet, muša noslāpē tā spēli. Mušas vietā kā akcentu šūpiņam var izmantot UV krāsas nokrāsotu trīsžuburi, ko piedāvā ražotājs BKK, un tā āķu modeli sauc Spear-21 UVO. Šādi aprīkots šūpiņš izskatās ļoti pievilcīgs un āķis spēli nemainīs.

Pāris vārdos par populārākajiem. Lieliski sevi pierādījuši lietuviešu meistara Vjačeslava šūpiņi, kas pieejami daudz dažādās krāsās un svaros. Tiemco, Smith, Anglers System, Jackall Timon un Daiwa – šie ražotāji ir pārbaudīti un ļoti labi iederas mūsu ūdeņos.

Furnitūra, āķi, riņķi un sakabes. Šis ir ļoti svarīgs ķēdes posms lašu un taimiņu spiningošanā. Nekad uz šīm lietām nedrīkst skopoties. Labāk nopirkt lētu ķīniešu vobleri un aprīkot to ar kvalitatīviem āķiem, labu furnitūru nekā nopirkt japāņu vobleri un to uzkabināt uz nezināmas izcelsmes sakabes, kura vienkārši pārlūst vai izstiepjas visnepiemērotākajā brīdī. Nevienam nav noslēpums, ka tieši japāņi ražo labākos makšķerēšanas piederumus un to aksesuārus. Decoy, Bassday, Vanfook un BKK ir ražotāji, kurus izmantoju pats, un mani tie nekad nav pievīluši. Iesaku arī jums furnitūras ziņā skatīties uz šiem zīmoliem.

Viss video šeit! Ziemas copes noslēpumi. Sarunas laivā #5

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! BAM Streetfishing Līgas 2024 noslēdzošais posms un gada kopvērtējuma apbalvošana
9. novembris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Skaties un seko līdzi! Foreļu nārsts Daugavas baseina upē
2. novembris, 2024
Linda Dombrovska
Makšķerēšana
VIDEO! Latvietis, kas ar savu zīmolu iekaro pasauli. Jānis Bulavs. Sarunas laivā #15
Ekskluzīvi 29. oktobris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Burkāncopes meistarklases! Burtniekā līdakas ķeras arī uz burkāniem
Speciālreportāža 26. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
VIDEO! Vieta, kur dzimst laivas, un kā ieziemot laivas motoru. Arnis Zobens. Sarunas laivā #14
Ekskluzīvi 21. oktobris, 2024
Indulis Burka
Inventārs
Video! Kādu eļļu liet laivas motorā? Iesaka Arnis Zobens. Lielais loms noslēpumi #3
Ekskluzīvi 18. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Pēdējā nagla LIVE tehnoloģiju zārkā un Latvijas sapņu komanda. “Ķeram lielo!” #44 epizode
Ekskluzīvi 15. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nevar piespiest zivi ķerties, piespiest zivi ēst – Igors Prātiņš. Sarunas laivā #13
Ekskluzīvi 1. oktobris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Kā humāni nobeigt zivi, lai to paņemtu uz mājām. “Lielais loms” noslēpumi #2
Ekskluzīvi 19. septembris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Ja tu zivi atnes mājās un apēd, tā patiešām neizdzīvos! “Sarunas laivā” #12 epizode
Ekskluzīvi 17. septembris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Dokumentu un inventāra pārbaude! Reidā ar Rīgas pašvaldības policiju. “Ķeram lielo!” #43 epizode
Ekskluzīvi 10. septembris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Uzmanību! Uzzini, kurš kļuvis par konkursa uzvarētāju un ieguvis laivu GLADIATOR 420
Ekskluzīvi 6. septembris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Kā pareizi bildēt zivi, lai tai nenodarītu pāri. “Lielais loms” noslēpumi #1
Ekskluzīvi 6. septembris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Kontroles nav, zivju nav, bet pašvaldība iekasē finansējumu. Viedoklis par licencēto makšķerēšanu
Ekskluzīvi 3. septembris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Lielie džerki, lielie kāti ar striķiem un multiplikatoru spolēm
Ekskluzīvi 30. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Māneklis, ar kuru noķert lielāko asari sacensībās!
Speciālreportāža 29. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Čaterbaits ceļ miroņus, tas ir māneklis, kas jāaizliedz! Garmin Predator Cup 2024 emocijas
Ekskluzīvi 21. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Nebijis konkurss! Balvā laiva GLADIATOR 420
Ekskluzīvi 28. augusts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kad ķeras sezonas lielākie zandarti un ir cilvēki, kas taujā pēc tīkliem. “Ķeram lielo!” #42 epizode
Ekskluzīvi 27. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Asaris ir huligāns, to vajag uzbudināt! Rotiņš – mānekļu māneklis. Video bloga #28 epizode
Ekskluzīvi 26. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Mērķis līdaka. Kā to sakaitināt laikā, kad tā neķeras. Video bloga #27 epizode
9. augusts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Lai cope nepārvērstos par blenšanu ekrānā. Alda Sāviča pikantie stāsti. “Sarunas laivā” #10
Ekskluzīvi 13. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Rezultāti un video! Līdz pēdējai minūtei mūsējie cīnījās par uzvaru GARMIN PREDATOR CUP 2024
Ekskluzīvi 17. augusts, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties un seko līdzi REZULTĀTIEM! GARMIN PREDATOR CUP 2024 2.dienas tiešraidi
16. augusts, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Tēvu un dēlu stāsti. Āķis pirkstā, ātrie bez maksas un lepnums par dēlu
Ekskluzīvi 15. augusts, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video recepte! Laša tartars ar marinētiem sīpoliem
Ekskluzīvi 17. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Viena monstrīga līdaka divas reizes dienā – tas ir iespējams – Anri Anaņins. “Sarunas laivā” #9
Ekskluzīvi 16. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Aklā līdaka un lietus, kas sāpēja. Reportāža no Tumsas Kausa 2024
Ekskluzīvi 14. jūlijs, 2024
Arvis Ančevskis
Skaties!
SKATIES! Viņiem reāli paveicās! Uzskatāms piemērs tam, kādēļ jāpievērš uzmanība bojām!
Ekskluzīvi 12. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Nobrauc gar pašu laivu un uztaisa vilni! Kā ir ar savstarpējo copmaņu ētiku?
Ekskluzīvi 8. jūlijs, 2024

Lasītākie