Kā ziņo TV3 raidījums Degpunktā, 18. februārī kādam pensionāram pie Jelgavas zemledus cope izvērtusies traģiski. Vīrietis kāpis uz Driksas upes ledus un makšķerējis tās vidus daļā, kas ir apmēram 150 metri no krasta. Ielūšanas brīdi pamanījis kāds cits tuvumā esošs makšķernieks, kas sākotnēji centies kolēģi glābt, bet sapratis, ka paša spēkiem nebūs līdzēts, tādēļ izsaucis glābējus. Kā stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļas vada komndieris Kristaps Ceļmalnieks, sākumā pie cietušā tika sūtīts viens glābējs hidrotērpā, kas iekāpa ūdenī un turēja ielūzušo vīrieti virs ūdens. Otrais glābējs jau nācis ar glābšanas dēli, un tā divatā viņi vīrieti izvilkuši no ūdens un nodevuši mediķu rīcībā. Cietušais jau vairākus desmitus minūšu bija pavadījis ledainajā ūdenī, un mediķu centieni veikt rezultatīvus reanimācijas darbus izrādījās nesekmīgi.
Atrašanās uz daudzām ūdenstilpēm joprojām ir bīstama, ledus upēs ir nevienmērīgs, tādēļ glābēji aicina cilvēkus neriskēt. Lai zinātu, vai uz izvēlētās ūdenstilpes ledus ir droši kāpt, seko līdzi atbildīgo iestāžu informācijai par ledus biezumu tajā.
Avots: TV3 (Degpunktā)
Video pieejams mūsu Youtube maksas kanāla maksas dalībniekiem. Pievienojies un skaties!
Kā noķert zandartu, kad tas nav piespiedies pie grunts? “Lielais Loms” noslēpumi #7
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.