Pirms neilga laika Pērkones kanālā – senajā Pērkones upītē, kas tagad ir kļuvusi par Liepājas ezera atzaru, nosmakušas zivis. Pēc speciālistu teiktā, bojā gājušas pamatā karūsas un neliels skaits citu sugu zivju.
“Nav iespējams tagad precīzi pateikt, cik tieši zivju nosmakušas. Daļu apēduši putni, daļu lapsas un citi plēsēji,” sacīja biedrības “Liepājas ezeri” izpilddirektors Ēvalds Urtāns.
Par situāciju ziņoja vairāki makšķernieki un vietējie iedzīvotāji, sūtot fotogrāfijas un informāciju. Uz notikuma vietu devās speciālistu komanda, kas pārbaudīja ūdens sastāvu un skābekļa līmeni tajā.
“Virspusē ūdens bija itin normāls, svaigs un ar skābekli piesātināts. Mērījumi uzrādīja divpadsmit vienības. Turpretī apakšējos slāņos skābekļa tik pat kā nebija. Kādēļ šāda situācija veidojās, tagad ir grūti pateikt. Ūdeņu apstākļi Liepājas ezerā ir stipri atkarīgi no vējiem,” sacīja Ēvalds Urtāns.
Liepājas ezers ir sekls lagūnas tipa ezers, kuru ar jūru mūsdienās savieno Tirdzniecības kanāls. Kad pūš rietumu puses vēji, ūdens līmenis ezerā paceļas. Kad pūš austrumu vēji, tas var dramatiski kristies.
Pirms pāris nedēļām tika atzīmēta ievērojama ūdens līmeņa pazemināšanās. Apmēram par metru. Tā kā Pērkones kanāls mūsdienās ir kā strupceļa atzars, kur ūdens apmaiņa tik pat kā nenotiek, tur uzkrājušās dūņas pūst, izdalot ogļskābo gāzi (CO2). rezultātā dzīvie organismi, kam elpošanai nepieciešams skābeklis, cieš no tā trūkuma un var iet bojā.