1933. gadā kapteinis Als Kāns kopā ar draugiem devās makšķerēt kādus astoņus kilometrus no Ņūdžerijas (ASV). Makšķernieki lieliski pavadīja laiku, kad pēkšņi saprata, ka laiva sāk slīdēt uz vienu pusi. Nesaprotot, kas notiek, vīri palūkojās pāri laivas bortam un saprata, ka kaut kas laivu velk aiz enkura tauvas. Vīri sāka cīnīties ar nezināmo monstru un pēc vairākām stundām atklāja, ka tā ir milzu raja, kas sapinusies enkura tauvā. Baidoties raju pazaudēt, kā arī uztraucoties par to, ka laiva varētu apgāzties, copmaņiem palīgā ieradās arī krasta apsardzes kuteris. Kad beidzot izdevās dzelmju zvēru izvilkt virspusē, krasta apsardzes kuterim bija jāizšauj 22 reizes, lai milzu raju nogalinātu.
T.s. velnazivs, kā to tajā laikā nodēvēja avīžu virsrakstos, tika atgādāta līdz krastam, kur tā tika nomērīta un nosvērta. Tās platums bija vairāk nekā seši metri un zivs svērusi ap 2500 kg. Ziņa par milzu zvēru strauji izplatījās un drīz uz to nāca skatīties pilsētas iedzīvotāji. Kapteinis Kāns par iespēju aplūkot zivi prasīja desmit centus, visus ieņēmumus ziedojot vietējiem ugunsdzēsējiem. Jau dažās dienās tika savākti nepieciešamie līdzekļi, lai iegādātos ugunsdzēšanas aprīkojumu 3000 dolāru apmērā. Galu galā milzu zivs tika nodota taksdermista rokās, lai izgatavotu izbāzni. Tomēr neviens nezina, kas pēc tam notika ar raju, jo saglabājušies ir tikai raksti un bildes avīzē.
Daudzi ir pauduši viedokli, ka foto ar kapteini Kānu un milzu zivi ir viltota, jo zivs attēlā izskatās pārāk stīva. Izrādās, ka attēlā redzama zivs kopija, nevis pati zivs, ko kapteinis noķēra. Vēl attēlā ir redzama maza raja, kas tiek turēta rokās. Izrādās, ka tas ir rajas mazulis, kas nāca pasaulē pēc milzu rajas nogādāšanas krastā. Ir arī viedoklis, ka tik lielas rajas nemēdz būt, bet rajas var sasniegt arī astoņus metrus platumā, tā kā kapteiņa Kāna guvums ir normu robežās.