Aldis Rozevskis
Ja kāds mums pirms gada būtu teicis, ka brauksim uz citām pilsētām, iesim padsmit tūkstošus soļu dienā, lai tikai noķertu 15 cm asarīti, – mēs pasmietos.
Šogad jau esam piedalījušies vairākās BAM street fishing sacensībās, kā arī aktīvi praktizējam individuālu makšķerēšanu pilsētvidē. Brīvajā laikā to darām tepat, Ventspilī, Ventā. Šajā visā vājprātā tīši vai netīši ievilka biedrības Ar makšķeri vadītājs Jānis Zariņš. Jānis mums arī izskaidroja un parādīja pirmos street fishing principus un pamatus, kā arī pērnajā novembrī aizvilka uz pirmajām ziemas sacensībām, kas notika Rīgā. Street fishing jeb makšķerēšana pilsētvidē ir finansiāli pieejams makšķerēšanas veids un neprasa milzu ieguldījumus vai augsto plauktu ekipējumu, līdz ar to lietojams plašākai auditorijai. Ja dzīvo pilsētā, kurai cauri tek upe, atliek tikai paņemt makšķeri un kastīti ar mānekļiem un esi jau gatavs street fishingam.
Ir gan neliela atšķirība, vai makšķerē prieka pēc vai gatavojas un startē sacensībās. Gatavojoties sacensībām, ir jāveic iepriekšēja ūdenstilpes izpēte un neskaitāmi treniņi, ja grib sasniegt augstus rezultātus.
BAM street fishing posmi šogad notiek Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā un Ogrē. Ventspilniekiem izbraukāt uz treniņiem ir nereāli, līdz ar to sacensību dienā katra lokācija mums bija kas jauns un neredzēts. Protams, arī veiksme spēlē savu lomu, un mūsu rezultāti ne visos posmos ir bijuši tie sliktākie.
Mums no šīm sacensībām palicis atmiņā ne tikai makšķerēšanas azarts, bet arī jaunu vietu iepazīšana katrā no pilsētām. Ikdienas steigā paskrienam garām daudzām skaistām vietām, kurām iepriekš netika pievērsta uzmanība.
Nedaudz par to, kāds ir mūsu inventārs un kādas makšķerēšanas tehnikas pielietojam, piedaloties BAM street fishing sacensībās. Pateicoties Makšķerlietas.lv veikalam, izmantojam Ryobi Excia 2,70 m kātus, Shimano Stradic spoles. Drošības pēc auklas izvēle ir kritusi uz 1.0 PE astoņu dzīslu auklu. 80% gadījumu makšķerējam atvadas sistēmā, kas nozīmē, ka dropshot svins tiek vilkts pa grunti un maza izmēra gumijas māneklis peld virs un aiz tā. Protams, netiek smādēti arī vobleri, rotiņi un džiggumijas. Mānekļu izvēle atvadu sistēmai ir ļoti dažāda gan izmēru, gan krāsu un formu ziņā. Kādam patīk mikromānekļi vai pat nano, citam lieli vēžveidīgie mānekļi.
Protams, ejot laikam un uzkrājot pieredzi, ekipējums pavairojas. Tagad līdzi jau ir otrs rezerves kāts, domāts kādai pavisam citai makšķerēšanas tehnikai ar domu, lai attiecīgo lokāciju vai spotu izstrādātu cītīgāk. Līdz ar to ir jau plecu soma, kur tiek salikts viss: gumijas atvadai un Ds, svini un āķi džigam, vobleru kastīte asaru tvičam, otra kastīte čateriem u. c.
Mums kā ventspilniekiem ļoti palīdzēja un ļoti daudz ko deva Rīgas draugu padomi un ieteikumi, uzsākot street fishing gaitas. Protams, arī virtuālie un attālinātie treniņi ar rīdziniekiem ļoti daudz ko deva un ļāva kaut mazliet sagatavoties jaunajām lokācijām. Paldies Jānim Zariņam, Jānim Lindenblatam, Madaram Milleram, Tomam Klabim un Aigaram Zumbergam.
Tagad mazliet par pašām sacensībām.
BAM street fishing sacensību organizatori ir biedrība Ar makšķeri. Visos posmos dienas kārtība neatšķiras: ir reģistrēšanās, sacensību atribūtu izsniegšana dalībniekiem, starta vietas ieņemšana, makšķerēšana sešas stundas, apbalvošana. Katrā posmā ir noteikts, kādas zivis un kāds to izmērs tiks ieskaitīts, ievērojot attiecīgo zivju liegumu periodus. Pārsvarā tiek ķerti asari, līdakas un zandarti. Ļoti priecē, ka biedrība ir izveidojusi arī U18 grupu, kur dalībniekiem dalības maksa nav jāmaksā, un tā ir kupli apmeklēta. Turklāt U18 dalībnieki ne par centimetru neatpaliek no pieaugušo grupas ne zivs izmērā, ne daudzumā. Kā arī ir skaists žests daiļajām makšķerniecēm, jo arī viņām nav jāmaksā dalības maksa.