Saldēšana ir viens no veidiem, kā zivis uzglabāt ilgstoši, taču šis process ir jāveic pareizi. Tas nemaz nav tik sarežģīti, bet ir jāievēro daži padomi, lai aukstums zivi nebojātu, tā saglabātos ilgāk un arī pēc vairākiem mēnešiem nezaudētu savas garšas īpašības.
Pirms saldēšanas neļauj zivij ilgi stāvēt siltumā
Ja noķerto lomu ir plānots paturēt un vēlāk likt uz galda, parūpējies par to jau kopš noķeršanas brīža! Neļauj zivīm mētāties uz zemes vai laivas dibenā. Makšķerējot ziemā, ja nav uzglabāšanas kastes, novieto zivi uz ledus.
Pirms saldēšanas zivi ir jānotīra
Kad zivis ir atvestas mājās un apstrādātas, kārtīgi noskalo tās ar aukstu ūdeni, lai tiktu vaļā no netīrumiem, kas var radīt nepatīkamu smaciņu.
Sagatavo porcijas
Iepakojot zivis saldēšanai, sadali tās maltīšu lieluma porcijās. Tādā veidā pēc tam varēs atkausēt tieši tik, cik iespējams apēst vienā reizē. Nekad neatsaldē un pēc tam atkārtoti nesasaldē zivis!
Izvairies no apsaldējuma
Apsaldējumu izraisa tieša saskare ar aukstu gaisu, kas izžāvē zivi, padarot to neēdamu. Šī iemesla dēļ izvēlies uzglabāšanas metodi, kas neļauj tam notikt, piemēram, sasaldē filejas vakuumaisiņā. Ja izmanto zip-top slēdzamos maisiņus, jāpārliecinās, ka tajā nav gaisa kabatu. Tāpat var noderēt iepakojumu aptīšana ar gaļas cepampapīru, lai novērstu plastmasas saplīšanu.
Uzturi saldētavu aukstu
Cilvēki reizēm mēdz zivis sasaldēt ūdenī, lai nodrošinātu, ka tā ilgstoši saglabā svaigumu. Taču, saldējot ūdenī, zivs mēdz uzsūkt ūdeni un tās struktūra kļūst jūkoša, mīksta. Pārliecinies, ka saldētava ir iestatīta uz viszemāko temperatūras līmeni, lai zivis sasaltu pēc iespējas ātrāk.
Kā pareizi atkausēt?
Ja nepieciešams zivi atkausēt ātri, liec iepakojumu zem auksta (noteikti ne silta vai karsta) ūdens.
Avots: Field and Stream