Ērces ir aktīvas no marta līdz pat novembrim, kā kļūst mazliet siltāks, tā pastāv risks šo asinssūcēju noķert. Kā izrādās, cilvēkiem un arī mājdzīvniekiem ērces var uzbrukt, esot jebkurā attīstības stadijā, tomēr visagresīvākās ir pieaugušas ērču mātītes un ērču nimfas. Ērces parasti piesūcas nesāpīgi, un to atklāj pavisam nejauši. Ērce var piesūkties praktiski jebkur, tomēr visbiežāk tā izvēlas mīkstākas ķermeņa daļas, piemēram, ekstremitāšu iekšpusi, locītavu izliekumus, kakla daļu vai matu līniju. Ērces pārnēsā dažādas slimības, kas ir bīstamas kā mājdzīvniekiem, tā arī cilvēkam. Piemēram, ērču pārnēsātā babezioze suņiem var būt nāvējoša, bet Laimas slimība cilvēkam var izraisīt ilgstošu un mokošu hronisku saslimšanu. Lai samazinātu inficēšanās risku, ērces noņemšanas procedūra jāveic pēc iespējas drīzāk.
No ērces infekcija var tikt pārnesta pat pirmajās stundās pēc koduma, tomēr šis risks ievērojami palielinās 24 stundas pēc ērces piesūkšanās. Tāpat jāņem vērā, ka infekcijas risks var rasties arī tad, ja ērce nav piesūkusies, bet nonākot saskarē ar plīsušās ērces ķermeņa šķidrumiem. Tādēļ iesaka nekad ar plikām rokām neņemt nost, piemēram, sunim piesūkušos ērci. Nepareiza ērces noņemšana var izraisīt ērces plīsumu un palielināt saslimšanas riskus. Lai izvairītos no tiešas saskares ar ērci, tā jānoņem, lietojot gumijas cimdus.
Kas ir Kick The Tick komplekts
Tas ir komplekts drošai ērces noņemšanai. Var izmantot kā cilvēkam, tā arī mājdzīvniekam. To iesaka ērču pārnēsāto slimību profilaksei, tostarp ērču encefalīta, Laimas slimības, babeziozes, anaplazmozes un citu slimību profilaksei. Komplekts sastāv no āķīša ērču noņemšanai un aerosola kukaiņa ātrai sasaldēšanai. Pirms noņemšanas ērci sasaldē, tādā veidā tiek kavēta infekciozo siekalu pārnešana. Speciālās tehnoloģijas pārklāj ērces ķermeni, aizkavējot tā plīsumus, kā arī samazina risku saskarties ar infekcijas izraisītājiem ērces noņemšanas laikā. Pēc tam izmanto āķīti ērces noņemšanai. Piesūkušās ērces noņemšana jāveic ļoti uzmanīgi, izmantojot piemērotāko āķīša galu – lielāko vai mazāko. Ja piesūkusies ērce tiek pamanīta novēloti, to ir grūtāk noņemt, jo ērces mutes piedēkļi ir cieši piesūkušies ādai. Tādā gadījumā, iespējams, labāk doties pie ārsta, kas ērci noņems.
Komplektu piedāvā veikals Outdoorexperts
Kā izvairīties no ērces piesūkšanās
Jāņem vērā, ka šis līdzeklis ir izmantojams tikai galējā gadījumā, kad ērce jau ir piesūkusies, tādēļ ieteicams izmantot dažādus profilaktiskus līdzekļus, lai nepieļautu, ka ērce piesūcas. Ir dažādas metodes un līdzekļi, lai sevi un mājdzīvniekus pasargātu no ērcēm. Tos lietojot kompleksi, var sasniegt pat ļoti labus rezultātus.
– Mājdzīvniekiem izmanto speciālās siksnas, tabletes vai aerosolus, lai pasargātu no ērču uzbrukuma. Ņem vērā, ka arī odi pārnēsā suņiem bīstamas slimības.
– Izmanto speciālos apģērbus, kas paredzēti, lai pasargātu pret ērču uzbrukumiem. Šādus apģērbus piedāvā Swedteam, Härkila, Rovince u. c.
– Dažādi aerosoli pasargās ne tikai pret ērcēm, bet arī lidojošiem asinssūcējiem.
– Ir daudz labu atsauksmju par ierīci Tickless, kas pasargās pret kukaiņiem.
– Pārnākot mājās no meža, drēbes nekavējoties jānovelk. Labāk to darīt ārā, garāžā, jo ērces var būt pieķērušās pie drēbēm un tādā veidā kukaiņus iespējams ienest iekšā.
– Pēc pastaigas dabā ieteicams doties dušā, lai noskalotu kādu pieķērušos kukaini, pirms tas paspējis piesūkties.
– Tā kā ērces pārnēsā dažādas bīstamas slimības, ļoti liela nozīme ir tieši profilaksei.