Nu jau vairāk nekā gadu papildus žurnālam mums ir aktīvs arī Youtube kanāls, kurā regulāri – katru otro otrdienu – publicējam jaunu podkāstu, kuros runājam ar cilvēkiem, kam saistībā ar copi ir gana daudz ko pastāstīt mums, pārējiem. Attiecīgi kopā varam uzzināt kaut ko jaunu un kaut ko pašpikot no vīriem, kuri savas copes tehnikas ir izkopuši pamatīgi. Tā arī pirms pāris nedēļām bija epizode ar, manā skatījumā, vienu no labākajiem lašveidīgo zivju copmaņiem Latvijā – Uģi Circeni. Epizodē lūdzām skatītājiem, lai pakomentē savus labākos lašveidīgo zivju mānekļu modeļus, tāpēc nolēmu apkopot balsis un nopublicēt tās žurnālā. Katrā ziņā, ja dodies uz upi, tad ar šiem garām nenošausi noteikti. Tie zivis ķer viennozīmīgi, tikai jāpiemeklē katrai vietai īstais.
Pontoon Crack Jack
Topa izteikts līderis. To noteikti var izskaidrot gan ar to, ka tas ne tikai labi izpildās straumē un ķer zivis, bet arī ar to, ka tas ir stipri lētāks par citiem augstā gala mānekļiem un ar savu darbu tiek galā teicami. Pieejami gan seklās, gan dziļās versijās.
Smith Cherry Blood
Zinu, ka šos mānekļus izmanto ļoti daudzi, bet nezinu – kāpēc, taču pašam līdz šim nav bijis neviena. Redzot gan, cik daudzi balsoja par šo vobleru, nekas cits neatliks, kā doties uz bodi un izmēģināt to darbībā pašam. Pieejami gan seklās, gan dziļās versijās.
ZipBaits Khamsin
Pārliecinoša trešā vieta. Man pašam viens no mīļākajiem vobleriem, un zinu, ka tā tas ir daudziem lašveidīgo ķērājiem. Šim kastē ir jābūt obligāti, turklāt gan seklai, gan dziļai versijai.
Tiemco Lightning
Vienīgais šūpiņš, kurš ielauzās topā starp vobleriem. Un ne veltīgi. Šūpiņš, kurš uzsāk spēlēt, tiklīdz nokļūst ūdenī, lieliski izpildās straumē, par lidojuma īpašībām nemaz nerunājot. Šis manā arsenālā ir māneklis, kuru varu aizmest vistālāk, un ir daudz vietu, kur tas ir svarīgi.
Vivingra
Klasiku klasika. Pieejams gan vecajā labajā izpildījumā, gan jaunās versijās, kuras ir smagākas un grimstošas. Klasiskā versija mani neuzrunā iemetiena īpašību dēļ, kuras nav tās labākās. BET! Ja upe nav pārāk plata un ja pa to iet sniega sanesumi vai ledus vižņi, tad šis ir māneklis, kurš nepārtrauks spēli, kad auklā ieskries kāds šķērslis. Ķerot puteņa vai lielāku mīnusu laikā, šis ir viens no TOP mānekļiem.
Westin Great Heron
Salīdzinoši svaigs māneklis tirgū. Šķiet, ka tikai trīs sezonas, taču tas ir atradis vietu copmaņu kastēs. Kaut kas starp šūpiņu un vobleru, bet ar lieliskām metiena īpašībām. Turklāt, pateicoties formai un materiālam, to var novadīt salīdzinoši sekli, kas krācēs, kur pavasarī uzturas spožie, ir visnotaļ svarīgi.
Jackall Timon
Brīnos, ka šis voblers topā ierindojies tik zemu. Manā un arī citu copmaņu arsenālā šis voblers tiek izmantots visbiežāk. Katrā ziņā šis un Zipbaits Khamsin būtu tie, kurus izvēlētos, braucot uz jebkuru upi.
Akara Ablet
Arī šis ir iekarojis topu, par ko man vispār nav izbrīna. Tautas valodā runājot, šis ir iepriekš minētā Timona “kopija”. Bet šī kopija ir visnotaļ kvalitatīva un arī cenas ziņā ļoti atšķiras. Manā kastē ir pārītis, un, dodoties nezināmā vietā, vispirms pāris izpētes metienus veicu tieši ar šo, jo šādu pazaudēt kādā ķērājā būs mazāk sāpīgi.
Jackson Rogos
Dārgs, bet labs. Tā laikam to varētu īsumā noraksturot. Atceros, ka tad, kad vispār uzsāku šāda veida copi, pirms gadiem pieciem aizdevos uz veikalu un jautāju cilvēkam ar pieredzi: “Ja būtu jāņem tikai viens, vienīgs māneklis, kuru tu ņemtu?” Atbilde bija pārliecinoša: “Ņem šito.”
Pa vienai atbildei bija visai daudz mānekļu, tāpēc tos atsevišķi nepieminēju, bet bija gan Mepps trešā numura rotiņi, IMA Sukari, mūsu pašmāju ražotāji – V.V. Craft un J.B. Wobbler, DUO Deep, Lucky John Silver Shiner un vēl citi. Bet, cerams, šis tops kādam palīdzēs, ja vēlies uzsākt šāda veida copi un baidies nošaut greizi.