Ar lepnumu ziņojam, ka Latvijas izlases pārstāvji izcīnījuši divas bronzas medaļas trešajā Pasaules čempionātā foreļu ķeršanā dīķos! Ja pēc aizvakardienas mūsējie bija labā medaļu pozīcijā, tad vakar mūsējiem pār ceļu bija pārskrējuši visi leišu melnie kaķi!
Pēc pirmajiem četriem dueļiem mūsu puiši bija noslīdējuši ļoti tuvu tabulas lejas galam, bet pēc pusdienām parādīja, ka nav nekādi peramie puikas un uz Lietuvu ir atbraukuši pakaļ medaļām. Ar lielisko finiša sparu aizsniedzāmies līdz bronzas medaļām, tikai pavisam nedaudz piekāpjoties Itālijas izlasei. Pārtraucot itāļu uzvaru sēriju pasaules čempionātos, par pasaules čempioniem kļuva Lietuvas izlase. Mājinieki bija sagatavojušies kārtīgi, pēc K. Godiņa teiktā, viņi šodien ķēra tā, kā nekad nav redzēts viņus ķeram, apsveicam kaimiņus!
Rezultāti
1. vieta – Lietuva
2. vieta – Itālija
3. vieta – Latvija
Bet tas vēl nav viss, mūsu Rūdis (Rūdolfs Oto Egle) savos 15 gados starp pasaules 44 labākajiem dīķu foreļu ķērājiem ir trešais labākais! Aizvakar viņš dienu noslēdza līdera godā, šodien viņam izdevās noturēties līderu trijniekā. Teicami aizvadīts čempionāts! Individuālā vērtējumā sanāca Baltijas pjedestāls, mūsu Rudolfam priekšā divi mājinieki.
1. vieta – Tautvydas Jakučiunas (Lietuva)
2. vieta – Jonas Čivinskas (Lietuva)
3. vieta – Rūdolfs Oto Egle (Latvija)
Apsveicam mūsu komandu un mūsu jauno varoni Rūdolfu Oto Egli!
Par foreļu spiningošanu dīķos
Foreļu spiningošanā dīķos (Trout Area) ir samērā jauna disciplīna makšķerēšanas sportā, bet tā strauji ir iekarojusi popularitāti gan Baltijā, gan citviet pasaulē. Par galvenajiem modes noteicējiem šajā makšķerēšanas sporta disciplīnā tiek uzskatīti japāņi un itāļi. Sacensības notiek speciāli iekārtotos dīķos, kuros tiek ielaistas foreles. Makšķerēšana notiek izmantojot spiningošanas tehniku ar mākslīgo mānekli, un āķiem nav atskabargas, lai noķerto zivi varētu saudzīgi atlaist. Sacensību pamatā ir dueļa princips, divi sāncenši tiekas aci pret aci ierobežotā sektorā, kur 20 minušu laikā jāspēj noķert pēc iespējas vairāk foreļu. Pasaules čempionātā katru dienu sportistiem bija jācīnās 10 dueļos. Katra sportista sniegums tika pārvērsts punktos un veidoja individuālo un komandas rezultātu. No katras valsts startēja 4 sportisti.
Avots: Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācija
Raksts publicēts, sadarbībā ar Zivju fondu!