Ja zivi cep ugunskurā, tad parasti izmanto dabā pieejamos materiālus, ja vien iesmi nav paņemti no mājām. Iesmus parasti neizgatavo no skujkoka vai koka, kam ir spēcīga smarža, piemēram, ievas. Līdzi var paņemt tādus materiālus kā ietinamais papīrs (bez drukas), pergamenta papīrs vai folija. Pie ugunskura uz iesmiem parasti gatavo vidēji lielas zivis (500–700 g).
Pirms tās spraust uz sagatavotajiem iesmiem zivis izķidā, vēderu izberž ar sāli un izskalo, izņem žaunas; zvīņas var netīrīt, jo pēc cepšanas tās nonāk nost ar visu ādu. Lielām zivīm, ja tās cep papīrā vai folijā, zvīņas notīra, bet, ja cep pie uguns atvērtā veidā, tad zvīņas var arī netīrīt. Lielās zivis parasti ķidā caur muguru – veic griezumu gar mugurkaulu, uzmanīgi pārgriežot ribu asakas, izņem iekšas, izskalo un nosusina. Ja cep folijā, tad atvērumā sakaisa garšvielas un svaigus zaļumus, liek sviesta piciņas, aiztaisa ciet un ietin folijā, aizrullējot visas malas ciet, liek uz oglēm un cep apmēram stundu. Tas atkarīgs no zivs lieluma.
Sastāvdaļas
Zivs
Dilles
Pētersīļi
Sāls
Malti melnie pipari
Citrons
Pergamenta papīrs, ietinamais papīrs
Nomazgāti kartupeļi
Folija
Pagatavošana
Noķerto lomu notīra, izķidā, izgriež žaunas, nosusina.
Ar sagatavotajiem zaļumiem un garšvielām apkaisa zivi un ietin pergamenta papīrā, labi aizlokot visus stūrus. Ietinamo papīru samitrina un ietin sagatavoto zivi sainītī. Sagatavoto zivi un kartupeļus (ietītus folijā) ierok ugunskura pelnos un cep apmēram stundu. Saini ar zivi pēc cepšanas atver un apslaka ar citrona sulu.