Pateicoties sabiedrības sniegtajai informācijai, Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrības (GIAB) inspektori nesen aizturēja maluzvejnieku, kurš nelielā Cēsu novada ezerā nelikumīgi zvejoja, izmantojot astoņas peldošās ūdas. Šis gadījums uzsver, cik nozīmīga ir sabiedrības iesaiste dabas resursu aizsardzībā.
Iedzīvotāju modrība un ātra reakcija
Reaģējot uz iedzīvotāju ziņojumu, GIAB inspektori operatīvi ieradās notikuma vietā un konstatēja pārkāpumu. Maluzvejnieks tika aizturēts, un viņa izmantotie zvejas rīki konfiscēti. Šādas nelikumīgas darbības apdraud vietējās zivju populācijas un rada risku ūdenstilpju ekosistēmām.
GIAB pārstāvji pateicas par sabiedrības atbalstu:
“Paldies iedzīvotājiem, kuri nav vienaldzīgi, redzot pārkāpumus, un aktīvi rūpējas par zivju resursu saglabāšanu. Jūsu modrība un iesaiste palīdz mums ātri reaģēt un novērst nelikumības.”
Sodi par maluzvejniecību
Latvijā par nelikumīgu zivju ieguvi ir noteikti bargi sodi:
Fiziskām personām: naudas sods no 280 līdz 700 eiro.
Juridiskām personām: naudas sods no 700 līdz 4300 eiro.
Papildus tam par katru nelikumīgi noķertu lasi vai taimiņu tiek piemērota kompensācija zivju resursiem nodarīto zaudējumu apmērā:
429 eiro – ja zivs iegūta rūpnieciskajā zvejā jūrā.
Turklāt par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem var tikt piemērots administratīvais sods līdz 350 eiro, bet par rūpnieciskās zvejas pārkāpumiem – fiziskām personām līdz 700 eiro, juridiskām personām līdz 4300 eiro.
Aicinājums ziņot par pārkāpumiem
GIAB inspektori aicina ikvienu būt modriem un ziņot par jebkādām aizdomīgām darbībām, kas varētu apdraudēt zivju resursus. Informāciju iespējams sniegt, zvanot uz GIAB diennakts informācijas tālruni: 25442000.
Makšķerniekiem un dabas draugiem! Jūsu rīcība ir būtiska, lai aizsargātu mūsu dabas bagātības. Kopā ar GIAB mēs varam nodrošināt zivju resursu ilgtspēju un saglabāt tos arī nākamajām paaudzēm!
Raksts tapis sadarbībā ar Zivju fondu