Kā ziņo Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija, Baļotes ezerā noslēdzies vienīgais 2025. gada posms Latvijas čempionātam zemledus makšķerēšanā. Vēl vienu posmu organizēt būtu ļoti bīstami, jo laika prognozes rāda, ka nākošnedēļ būs pavasarīgi silts. Baļotes ezera ledus bija drošs, bet jau sāka veidoties kristāli, tas nozīmē, ka pēc pāris dienām no ledus varēs atvadīties. Šoreiz zivtiņas bija ļoti kūtras. Vienīgi A sektorā bija daudz maz normāla cope, grūta, bet vismaz par kādu asaka vairāk kā citos sektoros. Šo maču rezultātu varēju veidot uz nelieliem pličiem un brekšu bērniem. Raudiņas lomos netrāpījās bieži, asarīši vēl retāk, ķīši bija ļoti, ļoti mazi, to svars svārstījās starp 4 un 8 gramiem. Galvenais bija trāpīt uz pareizajām zivju takām un ticēt, ka mazie plakanie atnāks. Kādam izdevās ar urbšanu un skraidīšanu salasīt zivtiņu, bet tiem bija grūti konkurēt ar sportistiem, kuri bija pareizi uzsēdušies uz zivi un bija gana pacietīgi. Abās sacensību dienās 39 sportisti spēja noķert 21,946 kilogramus zivju (pirmajā dienā 8,268 kg, otrajā dienā 13,678 kg). Vidējais svars, ko divās dienās noķēra sportists ir niecīgs 281 grams.
Sektoru labāko sportistu rezultāti:
A sektorā noķerti 7,298 kg zivju
– Sektora uzvarētājs Juris Aivars Āboliņš (Mēs Zivīm) – 1,788 kg;
B sektorā noķerti 2,894 kg zivju
– Sektora uzvarētājs Juris Timko (Mežoņi) – 0,642 kg;
C sektorā noķerti 1,990 zivju
– Sektora uzvarētājs Einārs Kuprovskis (Makšķerlietas. lv Ziemeļnieki) – 0,498 kg
D sektorā noķerts 1,496 kg zivju
– Sektora uzvarētājs Andris Jerums (C.Albula1/Alūksne) – 0,266 kg
Labākās komandas:
– LIARPS – 9 punkti
– C.Albula1/Alūksne – 12 punkti
– Makšķerlietas. lv/Ziemeļnieki – 15 punkti
NOT google-places-scripts.desktop-all-raksts1
Par individuāla vērtējumā posma uzvarētāja titulu sanāca interesanta cīņa, abi titula pretendenti vakar bija vienā sektorā un uzradīja absolūti vienādu svaru, šodien katrs savā sektorā izcīnīja uzvaru. Izšķiroša loma posma uzvarētāja noteikšanā bija pēdējās dienas loma svars.
1. vieta – Juris Aigars Āboliņš (Mēs Zivīm) – 2,5 punkti (1,992 kg)
2. vieta – Einārs Kuprovskis(Makšķerlietas. lv/Ziemeļnieki) – 2,5 punkti(0.702 kg)
3. vieta – Aidas Sunta (Mēs Zivīm) – 4 punkti
4. vieta Jānis Gailītis (LIARPS) – 5 punkti
5. vieta Juris Timko (Mežoņi) – 6 punkti (1,078 kg)
6. vieta Ingars Ūdris (Makšķerlietas. lv/Ziemeļnieki) – 6 punkti (0,932 kg)
Komandu vērtējumā cīņa par goda pjedestālu bija aizraujoša, ne visām pirmās dienas labākajām komandām izdevās veiksmīgs starts, citiem izdevās būtiski uzlabot sniegumu.
1. vieta – Mēs Zivīm – 27,5 punkti
2. vieta – LIARPS – 30,0 punkti
3. vieta – Makšķerlietas. lv/Ziemeļnieki – 30,5 punkti
4. vieta – C.Albula1/Alūksne – 38,0 punkti
5. vieta – OK cope sport/ Groundbaits – 43,0 punkti
6. vieta – C.Albula2/Alūksne – 44,0 punkti
Šis čempionāts ir noslēdzies bez čempiona un čempiona vienības titula noskaidrošanas. Īsās ziemas dēļ nesanāca noorganizēt vismaz divus posmus, kas nepieciešami čempiona un čempiona vienības titula noskaidrošanai. Cerams, ka nākamajā ziemā sanāks pilnvērtīgs čempionāts.
Avots: Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija
Videoklips pieejams Lielā Loma Youtube maksas kanāla abonementiem.
Kā paildzināt veidersu kalpošanas mūžu? “Lielais Loms” noslēpumi #9
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.