Spiningošana jūnijā
Spiningotājiem jūnijā nav laika garlaikoties. Viņu lomos ir līdakas, asari, meža vimbas, principā ķeras uz jebkuras mākslīgās ēsmas, bet īpaši laimīgajiem makšķerniekiem paveiksies izvilkt mūsu upju ūsaināko zivi samu. Brienot pa mazajām upītēm, lomos var būt arī foreles.
Spiningotāji asariem piedāvā dažādu kukaiņu, varžu, vēžu imitācijas, protams, nedrīkst aizmirst arī klasiskos rotiņus. Līdakām patiktos, ja tām piedāvātu dažādus šūpiņus un, protams, voblerus. Ja plēsējs nesteidzas grābt jūsu piedāvātos mānekļus, tad varat mēģināt to savaldzināt ar dažādu eksotiku – gumijas astoņkājiem, slapjām lielajām mušām utt.
Copēšana jūnijā ar pludiņa makšķeri
Laikam jau tomēr pludiņa makšķere ir visizplatītākais makšķernieku amatieru aprīkojums. Ēsma jānolaiž logā starp ūdens augiem vai arī āķis jāaizmet pēc iespējas tuvāk niedrēm vai vilkvālēm, un loms būs. Šādi iespējams noķert raudas, ruduļus, karūsas, nelielas karpiņas, līņus u. c. baltās zivis.
Makšķerniekiem der atcerēties kādu svarīgu, bet nerakstītu likumu – jo vairāk ūdens iesilst, jo biežāk zivis ignorē dzīvnieku valsts ēsmas, jo zivis priekšroku dod augu ēsmai, kukurūzai, mīklai, maizei, grūbām un graudaugiem.
Makšķerēt var arī bez atsvara, uz āķa spraužot spāri, sienāzi, nelielu vabolīti, piemēram, maijvaboli. Ar šādu ēsmu iespējams savaldzināt ālantus, raudas, sapalus, foreles.
Makšķerēšana jūnijā ar fīderi
Lielajās ūdenskrātuvēs, kur ar pludiņa makšķeri krasta tuvumā meklēt lielās un ievērības cienīgās zivis ir gandrīz bezjēdzīgi, labāk izmantot gruntenes un fīderus. Pēdējos gados tomēr lielāku popularitāti ir ieguvis fīderkāts, kuru iespējams aprīkot ar jebkura svara un tilpuma barotavām, turklāt iespējams mainīt krāsainās spicītes, kas ir paredzētas konkrētam svaram, kā arī straumes stiprumam.
Pieredzējuši copmaņi sākumā izpēta gultnes topogrāfiju, tiklīdz tiks atrasta vismaz neliela bedrīte vai tās mala, šo vietu būtu vēlams bagātīgi iebarot. Uz šādi klātu galdu noteikti ieradīsies brekši, ālanti, karūsas, pliči, raudas un, iespējams, pat karpas.
Karūsu makšķerēšana jūnijā
Jūnijā karūsas jāmeklē ūdens augu tuvumā: pie ūdensrozēm, lilijām, niedrēm, vilkvālēm u. c. Lielajās ūdenskrātuvēs karūsas būtu meklējamas vairāk nekā pusotra metra dziļumā, bet mazajās ūdenskrātuvēs tās var būt visā akvatorijā. Karūsām pārlieku nepatīk siltais ūdens, kas nozīmē, ka vislabāk tās makšķerēt agri no rītiem vai vēlākās vakara stundās, bet pa dienu tās dodas uz dziļākajām vietām vai slēpjas ēnā. Karūsām patiktu, ja tām piedāvātu kukurūzu, dažādas mīklas un maizes lodītes, graudaugus, tostarp mannu un, protams, arī sliekas un baltos.
Līdaku makšķerēšana jūnijā
Jūnija sākumā līdakas var būt neaktīvas. Tas var būt saistīts ar to nesenajām pēcnārsta aktivitātēm, bet otrajā pusē tās atkal aktīvi barojas. Līdakas var atrast praktiski jebkurā vietā. Atcerieties, zobainās mednieces vajag meklēt – zem stāviem krastiem, starp applūdušajiem kokiem un krūmiem, pie siekstām, tās var slēpties starp niedrēm, vilkvālēm un citiem zemūdens augiem, vietās, kur ūdenskrātuvē ietek strauti un mazākas upītes, noteikti kaut kur bedrēs. Makšķerniekam jāatceras, ka, ja aiz kāda zemūdens ķērāja esat noķēris līdaku, tad jau burtiski pēc diennakts to vietu aizņems cita zaļsvārce.
Līdakas piesakās gan uz mākslīgajiem mānekļiem, rotējošiem vai šūpojošiem vizuļiem, gumijas zivtiņām un, protams, uz vobleriem u. c. Ir copmaņi, kas priekšroku dod tikai dzīvajām ēsmas zivtiņām. Jebkura pieredze rodas eksperimentējot, tāpēc nekautrējieties to darīt.
Zandartu makšķerēšana jūnijā
Jūnijā pie zandartiem copmaņi visbiežāk tiek vēlās vakara stundās vai pat naktīs. Parasti plēsējs medī savu upuri no slēptuves, ko tas ir ierīkojis zem siekstas vai aiz lielākiem akmeņiem. Pa dienu zandarts dod priekšroku dziļākām vietām, ar smilšainu vai akmeņainu gultni. Nakts melnumā zandarti ūdens virspusē var sarīkot “kaujas” tikai ar viņiem raksturīgām šļakatām. Uztura pamatā ir mazas zivtiņas ar šauru ķermeņa formu (salakas, bullīši, mazie asarēni un ķīsēni). Tas ir saistīts ar plēsoņas rīkles uzbūvi.
Brekšu makšķerēšana jūnijā
Breksis jūnijā jāmeklē ūdenskrātuves zonās ar dūņainu gulti, tur viņam patīk rakņāties, meklējot savu dabisko barību, dažādus kāpurus, mīkstmiešus, sīkos vēžveidīgos. Bet brekšu iecienītākais gardums joprojām ir motiļi, kas vasaras sākumā milzīgā daudzumā ir dūņās. Brekšus makšķerē ar pludiņa makšķeri no krasta, bet, protams, var arī no laivas. Efektīva ir makšķerēšana ar fīderi vai parastā gruntene ar barotavām. Kā ēsmu makšķernieki izmanto mēslu sliekas, baltos, maizes lodītes, mannu, grūbas un citas ēsmas.
Raudu makšķerēšana jūnijā
Vasaras sākumā raudas ir tikpat aktīvas kā pavasarī, pēcnārsta laikā. Galvenokārt raudas makšķerē, pludinot ēsmu ar pludiņu, izvēloties upes posmus ar lēnu vai vidēju straumi. Rauda kāri piesakās gandrīz uz jebkuras ēsmas, tomēr, makšķerējot upē, labāk neizmantot tās ēsmas (mīklas un maizes lodītes u.c.), kuras straume vai mazās zivtiņas vienkārši ātri nokabina no āķa, labākās ēsmas raudu makšķerēšanai ir baltie un grūbas.