Ir daudz video un materiālu par to, kā makšķerēt, kādus mānekļus izvēlēties, bet ir arī lietas, kuras noteikti nevajadzētu darīt, kad dodies copēt.
1. Braukt copēt bez plāna
Parasti makšķerēt brauc nedēļas nogalēs, parasti dodies uz sev zināmām makšķerēšanas vietām. Tomēr tāpat ir svarīgi aplūkot laika prognozes, vēja virzienus, jāinformē ģimene un draugi par to, uz kurieni brauksi. Ir jābūt plānam A, B, C un D!
2. Izmantot vienus un tos pašus mānekļus
Ir jāeksperimentē. Ja noķēri zivi pavasarī ar šo mānekli, tas nenozīmē, ka tas pats izdosies arī vasarā un rudenī. Eksperimentē, pielāgojies vietai, apstākļiem. Kā saka žurnāla “Lielais loms” galvenais redaktors Arvis Ančevskis: “Viss no konkrētā ūdens īpatnībām atkarīgs. Piemēram, pavasarī šūpiņš strādā Burtniekā, citur nestrādā. Vienā vietā asarim vajag gumiju, citā rotiņu un vēl citā vobleri.” Tādēļ jāeksperimentē!
3. Steigties
Nesteidzies! No darba ielec auto, aizskrien uz ezeru un kā traks braukā apkārt no vienas vietas uz otru. Baudi procesu, nomet tempu, pamēģini mierīgi vienā vietā, otrā. Steiga nenesīs rezultātu!
4. Lēkāt pa laivu
Labi, labi, nav jau īsti arī jālēkā, bet neparastas un skaļas skaņas, piemēram, bungāšana par laivas grīdu, var nobiedēt zivis.
5. Nemazgāt rokas
Protams runa ir arī par personīgo higiēnu, bet neparastas smaržas un smakas arī aizbiedēs zivis.
6. Copēt bez piemērota aprīkojuma
Uztveršanas tīkliņš. Knaibles, lai izņemtu āķi no zivs lūpas. Tas viss ne tikai atvieglo dzīvi, bet arī nepieciešams paša drošībai un zivs labturībai. Tās ir elementāras lietas, kas ir nepieciešamas, ja dodies copēt.
7. Pārāk ilgi paliec vienā vietā
Ja spiningo, domā kā zivs. Līdaka, asaris, zandarts – tie ir plēsēji. Izmēģini dažādas vietas, ja vienā neveicas.