Līgatnes zivju ceļš ir īpaša konstrukcija Līgatnes upē, kas palīdz zivīm, piemēram, lašiem, taimiņiem un strauta forelēm, pārvarēt cilvēku radītos šķēršļus, piemēram, Anfabrikas slūžas, lai nokļūtu nārsta vietās upes augštecē. Līgatnes zivju ceļš ir viena no retajām šāda veida konstrukcijām Latvijā, kas nodrošina zivju un citu ūdens organismu migrāciju pār cilvēku radītiem upju aizsprostiem, piemēram, slūžām un hidroelektrostacijām.
Zivju ceļš sastāv no koka konstrukcijām, kas veido pakāpenisku ūdens plūsmu ar baseiniem un sliekšņiem. Tas ļauj zivīm pakāpeniski pārvarēt augstuma starpību, neizjūtot pārmērīgu straumes spiedienu. Svarīgs parametrs ir krituma leņķis, kas nedrīkst pārsniegt 6%, lai zivis varētu viegli pārvietoties.
Pēc atjaunošanas 2020. gadā zivju ceļš ir uzlabojis zivju migrācijas iespējas, un jau pirmajā nārsta sezonā tika novērots ievērojams migrējošo zivju skaita pieaugums. 2020. gada augustā Līgatnes upes zivju nārsta apstākļu uzlabošanas nolūkā tika atjaunots 2013. gadā uzstādītais koka konstrukcijas zivju ceļš. Pēc atjaunošanas jau pirmajā nārsta sezonā tika novērotas daudzas migrējošās zivis, piemēram, laši, strauta foreles, taimiņi un alatas, kas veiksmīgi izmantoja zivju ceļu, lai nokļūtu nārsta vietās upes augštecē.
Lai labāk izprastu zivju ceļa darbību un novērotu zemūdens dzīvi, Latvijas Dabas fonds ir uzstādījis tiešraides kameru Līgatnes upē pie zivju ceļa.