Egils Paņēvics ziņo no Bārtas upes, kur acīmredzot sāciet vimbu drudzis. Egils raksta, ka upes krastos mašīnas kā deviņdesmito gadu tirgū!
Skaties īso video šeit!
Aktuālajā žurnāla Lielais loms par vimbām!
Kur meklēt vimbas?
Pārlasot senāku makšķerēšanas literatūru, varam secināt, ka vimbas ir bijušas populāras gan toreiz, gan tagad. Vimbas sastopamas ir visur: Baltijas valstīs, Anglijā, Austrijā, Zviedrijā, Vācijā utt., vārdu sakot, šo zivju makšķerēšana ir ļoti populāra. Latvijā vimbas ir sastopamas daudzās ūdenskrātuvēs, piemēram, Ventā, Lielupē, Daugavā, Gaujā, Abavā u. c. Šajās upēs zivis tiek ķertas ar dažādiem copes inventāriem, taču vimbu popularitāte ir ne mazāka kā brekšiem vai raudām.
Tā kā vimbas ir strauju upju iemītnieces, tad bieži Latvijas lielāko upju krastos rindām stāv makšķernieki, kuri, pludinot savus spoguļāķus vai plastmasas mormiškas, gaida īstu vimbu copi.
Vimbas izvēlas upes ar dzidru un mēreni aukstu ūdeni, vasaras sezonā tās sastopamas tik reti. Šīs zivis ērti jūtas mazsālītajā Baltijas jūrā. Šīs vimbas neveic ilgstošas migrācijas un dzīvo tikai jūrā, neiepeldot upēs, kas ietek jūrā.
Pastāvīgai dzīvošanai vimbas izvēlas upes posmus ar akmeņainu gultni, kur dziļums ir 2–4 metri. Starp akmeņiem zivs meklē savu parasto barību: sīkos vēžveidīgos, gliemjus, kukaiņu kāpurus.