Somijā atklāti t.s. saules asari (Centrarchus macropterus), ziņo YLE.fi. Šīs zivis mūsu platuma grādos ir invazīvā suga. Šīs zivis ir gana agresīvas un var iekost cilvēkam. T.s. saules asari (citu sugas nosaukumu latviski neatradām – red.piez.), konstatēti netālu no Turku, veido nārsta bedres un agresīvi tās aizsargā. Ja nejauši peldēsi garām šādai bedrei, zivs noteikti iekodīs. Šīm zivīm nav lielu zobu, bet kārtīgi iekniebt tā var.
Šī invazīvā suga tika apzināti izlaista Somijas Dienvidrietumos, un vietējie iedzīvotāji tiek lūgti ziņot par novērojumiem.
Tiek skaidrots, ka šīs zivis ēdot visu, kas nonākot to redzeslaukā. Tās apdraud vietējās faunas un arī floras pārstāvjus, jo tās agresīvi iekaro savu dzīves telpu. Par to izplatīšanos sen jau bijušas bažas, un pagājušā gadā tās pirmo reizi atklāja kādā dīķī. Invazīvo sugu zivju ievešana un izlaišana Somijā ir pretlikumīga, bet šķiet, ka tās ir parādījušās savvaļā. Šīs zivis ir 15 cm garas, nelielas, bet agresīvas.
Dažādos ziņu avotos bija informācija par to, ka zivis ir atklātas Baltijas jūrā, bet Centrarchus macropterus ir saldūdens zivis, kas galvenokārt sastopamas ASV.
Savukārt Latvijā savvaļā sastopamas vairāk nekā 150 svešzemju dzīvnieku sugas. No tām invazīvas vai potenciāli invazīvas ir 18 sugas. Lielākā daļa ir ūdens dzīvnieki: rotans (Perccottus glenni), apaļais jūrasgrundulis (Neogobius melanostamus), daudzveidīgā sēdgliemene (Dreissena polymorpha), dzeloņvaigu vēzis (Orconectes limosus), signālvēzis (Pacifastacus leniusculus), Ķīnas cimdiņkrabis (Eriocheir sinensis), dubļu krabis (Rhithropanopeus harrisii), sānpeldes (Gammarus tigrinis un Pontogammarus robustoides), mizīdas (Paramysis lacustris un Limnomysis benedeni), Eiropas akmeņu garnele (Palaemon eleagns).