Makšķerēšana
Spiningošana

Spiningošanas sezonai gatavojoties0

Foto: SHUTTERSTOCK

Aprīļa sākumā daudzi, tajā skaitā arī es, sāk gatavoties sezonai, kas klasiski sākas ar pirmo maiju, kad publiskos ūdeņos var sākt ķert līdakas – primāros plēsējus mūsu ūdeņos. Trāpot pareizā laikā, kad zivs ir aktīva un grābj visu, kas kustas ūdenī, var tikt pie labiem lomiem un daudz emocijām, ko sniedz makšķerēšana.

 

Papildu prieku rada, ja jauniegūtais māneklis plēsīgo zivju ķeršanai noķer pirmo zivi. Un kur nu iztikt bez tradicionālās iepakojuma plēvītes noplēšanas no jaunā spininga pēc pirmās noķertās zivs (to uzreiz nedrīkst darīt, ir tāda māņticība). Šoreiz apkopošu, pēc manām domām, galvenās lietas, kas jāņem vērā, uzsākot spiningošanas sezonu 2022, un kā tai labāk sagatavoties.

Vēl viena būtiska lieta – aprīlī ir spēkā dažādi liegumi. Būtiskākie ir no 16. aprīļa līdz 31. maijam – nedrīkst lomā paturēt zandartus, līdz 15. maijam – salates (meža vimbas), kā arī makšķerēt no laivām aprīlī ir stingri aizliegts. Pievērsiet uzmanību arī kanāliem un caurtecēm, uz tiem arī attiecas dažādi liegumi un noteikumi. Noteikumu nezināšana nepaglābs no atbildības, ja tie tiks pārkāpti. Visvienkāršāk ir visu nepieciešamo informāciju iegūt telefona lietotnē Mana cope. Tur var atrast visu nepieciešamo informāciju par ūdenstilpi, kurā vēlaties makšķerēt, vai ir spēkā kāds liegums un vai ir nepieciešama licence. Esam godīgi un saudzīgi pret zivju resursiem to nārsta laikā. Ja tomēr gribas svaigu, pašnoķertu zivi, tad jādodas uz maksas dīķiem vai privātām ūdenstilpēm. Šāda cope noteikti būs maciņam saudzīgāka nekā lieguma laikā paturēta zivs un dabūts sods.

Sāksim gatavoties. Pirmais mūsu sarakstā būs spinings. Ja šogad jauns spinings budžetā nav paredzēts, tad kārtīgi ir jāparūpējas par esošo, lai tas kalpotu vēl vismaz vienu sezonu. Pirmais, ar ko iesaku sākt, ir noteikti jāpārbauda, kādā stāvoklī ir spininga gredzeni, tie mēdz ieplaisāt un tos ir viegli traumēt. Ja tie ir traumēti, tad sezonas sākums var izgāzties, ja, protams, nav līdzi rezerves spininga. Satraumēts gredzens bojās un gluži kā žilete griezīs auklu nost. Ir man tā gadījies. Un šāda kļūda bija diezgan sāpīga – divi mīļākie džerki ielidoja niedrēs. Biju atsitis spiningam spices gredzenu, tas bija ieplaisājis un atstājis asu malu. Metiena brīdī, auklai pieskaroties pie riņķa, tā tika nogriezta. Tieši tāpēc pārbaudīt riņķus ir svarīgi, un uzmanība ir jāpievērš ne tikai tam, vai riņķis nav sasists, bet arī vai iekšējais gredzens labi turas un nekustas.

Nolietojums rodas visam, arī kātam par 400 euro, ir gadījies, ka, pārbaudot pirms sezonas tā stāvokli, iznāk ārā riņķis ar visu stiprinājumu. Pārbaudīt riņķa stāvokli var ar nelielas papīra lapiņas palīdzību. Ar lapiņas malu izbraukt cauri riņķim un pavērot, vai papīrs nekur neķeras. Var izmantot arī zeķubikses gabaliņu. Tikai vispirms pārliecināmies, vai zeķubikses īpašniece ir ar mieru tādiem eksperimentiem. Zeķubiksei, izvelkot to cauri riņķa actiņai, nevajadzētu nekur ķerties, ja ķeras, tātad riņķis ir jāmaina. Makšķerlietu servisā vai remontdarbnīcā tas parasti neaizņem ilgu laiku, tiek izņemts bojātais keramikas (vai cita materiāla) riņķis un ievietots jauns. Ir gadījumi, kad riņķi var restaurēt.

Otra lieta, kuru iesaku pārbaudīt, ir spoles turētājs, vai tas pareizi darbojas un fiksē spoli, vai notur spoles pozīciju un skatās pretī riņķiem. Šeit gan daudz iespēju remontēt var nebūt, ja fiksators ir ieplīsis, nomainīt to var būt dārgi. Uz īsu laiku izolācijas lente var glābt situāciju, bet, saulē uzkarstot, izolācijas lente kļūst mīksta un attiecīgi nefiksē spoli. Par sliktu nebūs arī notīrīt spoles rokturi no netīrumiem. Korķa un EVA rokturus parasti mazgāju ar ziepjūdeni. Rokturis būs atbrīvots no netīrumiem un gļotām, kas var sakrāties, intensīvi ķerot zivis, un arī kļūs vizuāli pievilcīgāks.

Noteikti ir jāpārbauda stika jeb savienojuma vieta starp spininga sekcijām. Tās spiningiem parasti ir divas, bet mēdz būt arī travel (ceļojuma) versijas un sadalītas uz trīs vai vairāk daļām. Pirmais, ko noteikti izdara, – notīra savienojuma vietas no putekļiem un netīrumiem. Tad saliek kopā spiningu un pārbauda, vai tas nav nolietojies un savienojas pareizā pozīcijā.

Atstarpe ir pietiekama starp spininga sekcijām saliktā veidā.

Ja saliktā veidā abas spininga sekcijas neveido atstarpi un izskatās šādi, tad ir liela iespēja, ka spininga savienojuma vieta ir nolietojusies. Tas nozīmē, ka ir iespēja traumēt spiningu, un tas var pārlūzt tieši savienojuma vietā. Vēl to var pārbaudīt, pakratot saliktu spiningu, – ja ir dzirdamas un jūtamas skaņas no savienojuma vietas (visbiežāk “tuk, tuk” skaņas), tas liecina, ka iekšā viena sekcija atsitas pret otras sekcijas malu. Metienā mēs to traumējam, un stiks var iznākt laukā un neglābjami sabojāt spiningu. Tāds nolietojums ir labojams. Iesaku vērsties pie meistariem, viņi izmanto speciālu līmi un atjauno kāta biezumu savienojuma vietā, tad to pieslīpē pie otras sekcijas, lai būtu ideāls savienojums.

Ja tomēr vecais spinings ir nolietojies un gribas ko jaunu, tad varu ieteikt paskatīties Salmo Lucky John spiningus, esam kopā ar puišiem no komandas aktīvi testējuši dažādus klases spiningus un nevaram teikt neko sliktu par tiem. Cena un kvalitāte ir atbilstoša. Kā viens no piemēriem ir Vanrex Twit­ching 28 kātiņš. Garums 1,98 m, ērts garums laivā un tests 7–28, pilnībā nosedz visu mānekļu diapazonu, var gan pamētāt rotiņus, gan bleķus. Kātam nosaukumā ir twitching, kas nozīmē, ka varēs arī mētāt un uzraustīt voblerīšus.

Ja tomēr vairāk mētā gumijas, tad skaties Vanrex Jig virzienā, kātam būs vairāk informatīva spicīte, kas palīdzēs jigojot redzēt saskari ar grunti.

Kad kāts ir sapucēts sezonai, skatāmies spoli. Ja tā ir jauna – liekam virsū uz spininga un pārliecināmies, ka viss fiksējas labi un nav nekādas brīvkustības. Ir bijuši gadījumi, kad spoles turētājs nav īsti piemērots spoles izmēram un nefiksējas stiprinājumā, te daudz variantu nav – ir jāliek cita spole. Kad spole nofiksēta, pārbauda, kā tā griežas, vai gaita ir vienmērīga, bez pārrāvumiem, vai nav rūkošas skaņas vai citu trokšņu, griežot spoli. Ja spolei ir atpakaļgaita, pārbauda arī, kā tā darbojas. Aizgriež pilnībā spolei bremzi un pārbauda visu vēlreiz. Pārbauda uztinējrullīša darbību, kas ir ļoti svarīgs spoles mehānisms. Ar auklas gabalu vai papīra lapas malu imitē tā griešanos. Tam būtu jāgriežas gan pie minimālās, gan pie maksimālās slodzes. Ja pie viena vai otra radītā apstākļa tas negriežas, rullītis ir steidzami jāmaina. Ja, ietinot spoli, nerodas nekādas pretenzijas pret to, tad var uzsākt sezonu, ja tomēr rodas šaubas par kādu no aspektiem, labāk aiznest uz remontu. Tur profesionālis to iztīrīs un nomainīs smērvielas, kā arī piedāvās nomainīt nolietojušās detaļas. Apjautājies, vai ir iespēja uzlabot spoli ar papildu gultņiem, tādā veidā ar nelielām izmaksām varēs esošo spoli apgreidot un iegūt patīkamāku gaitu. Neiesaku pašam to darīt, un labāk neizmantot arī nezināmas smērvielas. Jūs varat pilnībā sabojāt spoli. Profesionāls spoles meistars izmantos tikai spolēm paredzētas smērvielas, kas atgrūž mitrumu. Iesaku katru gadu atjaunot spoles smērvielas, tas palīdzēs spolei kalpot ilgāk.

Kāts un spole gatavi, tālāk pievēršam uzmanību auklai. Ja šosezon izmantosim veco auklu un ja neesam aprāvušies daudz iepriekšējās sezonas laikā, tad to var apmest uz otru pusi, ar to es domāju – pārtīt auklu, lai tā daļa, kas ir bijusi tuvāk centram, tagad būtu virspusē. Pītā vai monofilā nolietojas katru sezonu, to katru gadu vai pat divreiz sezonā, ja makšķerējam bieži, vajadzētu nomainīt pret jaunu. Papildu nodilumu rada arī faktors, ka makšķerējam upēs, tekošs ūdens bieži sevī nes smiltis, un tās mazās daļiņas iekļūst auklā un rada papildu berzi, kas savukārt samazina auklas mūžu. Lai nezaudētu bieži vien svarīgos metiena metrus, iesaku pietīt auklu līdz ar kasetes maliņu.

Pārcensties arī nevajag, jo tad spole metiena brīdī lieko metīs nost un radīsies “bārdas”, ko nebūt nav patīkami atpiņķerēt. Svarīgi ir veco auklu uztīt uz kasetes par jaunu. Jo pītā aukla mēdz izplesties, kad ir slapja, un sarauties izžūstot. Tā kļūst brīva uz kasetes un tad griežas kasetei pa riņķi, kaut arī šķiet, ka bija labi piesieta pie kasetes. Lai no tā izvairītos, iesaku, uzsienot pirmo auklas mezglu uz kasetes, to nofiksēt ar izolācijas lenti pilnā garumā. Piemērs iz dzīves – copes biedrs to man nodemonstrēja, medījot nakts zandartu, viņam gadījās ņēmējs un, mēģinot paraut ārā mānekli, spole brīvi griezās, mēģināja pievilkt bremzi, bet tas nekādi nepalīdzēja, un tad nu nācās ar rokām aiz auklas raut laukā. Secinājām, ka aukla ir izžuvusi un jāpārtin uz vietas. Piesējām auklu pie zara un, virzoties no tā prom, iztinām auklu pilnībā, un tad to ietinām par jaunu. Tas viss notika pa tumsu, sagādāja tikai liekas raizes un rezultējās ar nokavētu copes laiku, kuru varēja pavadīt, mētājot mānekli. Kā saka, māneklis, krastā stāvot, nedarbojas. Pats visu pagājušo sezonu nomakšķerēju dažādos apstākļos ar Lucky John Vanrex auklām, nevienas pretenzijas. Turpināšu arī tālāk tās lietot, cena un kvalitāte ir atbilstoša. Tā ka, ja meklē jaunu auklu un nezini, kādu izvēlēties, ņem Vanrex X8 vai X4, būs īstā. Kā arī 125 m tinums ir papildu bonuss.

Tagad pārejam pie mānekļu kastītēm. Pirmais, ar ko vienmēr sāku, ir – paretinu gumijas, izšķiroju, kuras ir deformējušās ekspluatācijas laikā. Steigā bieži sametu kopā dažādas krāsas gumijas, un tās mēdz sakrāsoties, tādas izmetu un parasti atsvaidzinu kasti ar jaunām gumijām. Gadās atstāt arī āķus virsū gumijām, un tie mēdz oksidēties, it sevišķi, ja tā ir ēdamā gumija. Ēdamās gumijas sastāvā ir sāls un metāla āķis – veidojas korozija. Tādus āķus kārtīgi pārbaudu, pie mazākā defekta nelietoju un aizvietoju pozīcijas ar jauniem. Vienmēr jāatceras, ka āķis ir ļoti svarīgs makšķerēšanas piederums un tam vienmēr jābūt asam un bez deformācijas. Deformāciju metāls atceras, arī ja esat atliecis to atpakaļ, tā vieta vienmēr būs vājais punkts. Āķa spicītei jābūt super asai, un, ja salīdzinājumā ar citiem āķiem tā šķiet neasa, mainām vai uzasinām ar dimanta vīlīti, vislabāk gan tomēr nomainīt pret jauniem.

Gumijas sasortētas un papildinātas rezerves, āķi visi pārbaudīti, arī uz rotiņiem un vobleriem. Vobleru āķus mainot, ir stingri jāievēro āķa izmērs, jo lielāks / mazāks āķis var izmainīt tā spēli. To var darīt arī apzināti, bet, protams, uz paša risku. Nevajag baidīties mainīt āķus rotiņiem, ar spēcīgām knaiblēm kniebjam nost veco āķi, liekam gredzentiņu virsū ar svaigu āķi, var arī pameklēt un atrast mušu āķus. Var eksperimentēt un uzlikt vienžubura āķi, rotiņš mazāk ķersies zālēs.

Kad tas viss izdarīts, pārbaudu, kādā stāvoklī ir instrumenti, kuri tiek lietoti pie / uz ūdens. Tie mēdz aprūsēt un slikti darboties, tos būtu labi notīrīt un sapūst ar smēri, vēlams ar tādu, kas atgrūž mitrumu (var izmantot, kas paredzētas velosipēdu ķēdēm). Atlicis sakārtot visu pa kastītēm, ja šķiet, ka vietas par maz, iesaku paskatīties, ko piedāvā tādi organaizeru ražotāji kā Meiho un Flambeau, vienmēr var atrast kaut ko unikālu šo ražotāju produktos. Pats esmu iecienījis Meiho kastītes mānekļiem, cena ir augstāka, bet kvalitāte ir izcila un kastes kalpo ļoti ilgi. Laivā izmantoju Meiho Bucket Mouth MB-7000, šogad to aprīkošu ar kāta turētājiem Meiho BM-300.

Šāds setups man beidzot ļaus kātus turēt vertikāli, un tie mazāk traucēs, laivā esot nekā turot horizontāli. Kaste ir stabila un negāžas uz sāniem, daudz var ievietot. Ja es dodos spiningot no krasta, izmantoju Lucky John Rucksack, ietilpīga un pārdomāta un ir arī stiprinājumi rezerves makšķerēm.

Ar šiem un citiem organaizeriem var iepazīties Salmo veikalos vai arī pasūtīt internetveikalā.

Viss pa vietām, esam gatavi sezonai! Kas vēl palicis? Uztveramais tīkliņš – pārbaudām, vai nav tajā caurumu! Ļoti bieži tie rodas nemanot, un to dēļ varam palikt bez loma, jo zivs vienmēr atradīs šo caurumu, vienmēr!

Atjaunot inventāru ar jaunu uztveramo var turpat Salmo, ļoti plaša izvēle pašlaik. Kā arī neaizmirsti par humanizatoru, lai ātri “iemidzinātu” lomu.

Var gadīties, ka maija sākums vēl ir vēss, un nāksies uzvilkt arī ko siltāku, arī ūdens nebūs uzsilis, tāpēc svarīgi pārbaudīt arī brienamos zābakus pirms došanās makšķerēt. Nav patīkami stāvēt ūdenī, kad jūti, kā zābakos tek auksts ūdens. Bieži vien locījumu un līmējumu vietas ir pirmās, kas padodas, kārtīgi tās izpēti. Labāk ir jau laikus iebrist ūdenī un pārbaudīt sūces kombinezonā. Cepures un cimdi pašsaprotami.

Noģērbt vienmēr var lieko drēbi, bet neuzvilksi to, kas nav līdzi paņemts. Pats atceros šo mācību, kad pērn maijā nebiju paņēmis cimdus līdzi, jo takš ārā ir ļoti silts, bet, makšķerējot agrā rīta stundā, meža malā pie upes, ēnā, es ļoti būtu priecājies, ja man somā būtu bijuši silti cimdi. Zeķes, cimdus, cepures, termoveļu, flīša džemperus, lietus jakas – visu var meklēt Salmo veikalos, apģērbs ir izstrādāts speciāli makšķerniekiem, lai ir ērti un komfortabli jebkuros laikapstākļos.

Atgriežoties pie inventāra. Ja ir gumijas laiva, tā ir jāsaliek, jāuzpumpē un pāris dienu jāpavēro, vai nelaiž nekur gaisu. Sevišķi tas ir svarīgi, ja laivu glabā saliktā veidā. Ja izmanto elektromotoru, iesaku pārbaudīt dzenskrūvi. To viegli var izdarīt, noskrūvējot dzenskrūvi un pārbaudot, vai nav liekas auklas virsū. Pats pērn tā izdarīju un biju šokā, cik daudz tur ir auklas. Un nebūt tā nav mana aukla, bet makšķernieku atstātā ūdenī!

Nesekojot līdzi, motors ātrāk gurst un izlādējas, kā arī samazinās motora mūžs. Akumulators eholotei vai motoram – ja tas ir palicis izlādēts aukstumā, tad pastāv iespēja, ka tas ir pagalam un nekāda uzlāde tam nepalīdzēs. Šāda paviršība man ir maksājusi jaunu akumulatoru. Mācību guvu un tagad, gaidot nākamo sezonu, turu uzlādētus akumulatorus siltumā. Ja neesi pārliecināts, aizved uz pārbaudi savu akumulatoru. Tāda ķibele noteikti sabojās tev sezonas sākumu, esot pie ūdens.

Šķiet, ka visu esam sagatavojuši un tad beidzot varam sākt plānot, kur tieši atklāsim sezonu. Es plānoju upē, kura pērn man deva labus līdaku lomus, tekošs ūdens man vienmēr licies vilinošāks. Pēc iespējas meklēju seklākus ūdeņus, jo tur ūdens uzsilst ātrāk, un, tiklīdz tas ir silts, zivs paliek daudz aktīvāka, jo tai sāk paaugstināties metabolisma līmenis un dod pirmos signālus, ka ir laiks aktīvi baroties. Pašam jāizvērtē ezera īpatnības. Mums ir pietiekami daudz seklo ezeru, bet pasteidzies – gribētāju ir daudz. Zandartam liegums, tāpēc dziļos ūdeņus netraucējam, bet labāk veltām laiku līdakām. Asaris ir tikko uzsācis savu nārsta danci. Tam būs citas lietas svarīgākas, bet jūnijā jau būs cita saruna un varēs to sekmīgi medīt. Daudzās upēs atceļas lašu licences un ir iespēja pamedīt vēl lašveidīgos. Aprīlī ir spēkā liegums paturēt lomā alatas, bet maijā jau drīkstēs. Foreles drīkst ķert, un tās būs sasēdušās pa bedrēm un gaidīs, kad straume atnesīs tām barību. Mazās upes maijā vēl ātri piepildās ar notekūdeņiem un var ātri saduļķoties, kas samazina cerības uz veiksmīgu lomu. Ja pamani, ka tā ir, aizvieto mānekļus ar tumšākām krāsām.

Jāiemācās ātri saprast zivs noskaņojumu, tas palīdzēs tikt pie papildu lomiem. Lai sekmīgi viss izdotos, vairākas dienas pirms copes jāievāc meteo informācija, jo var gadīties, ka vējš bijis vairākas dienas kādā ezera stūrī un dienā, kad gribēsi makšķerēt, tas var mainīties, bet zivis vēl būs tur, kur vējš ir pūtis visas iepriekšējās dienas. Tas, protams, tad, ja zivs ir izgājusi medībās, un medīs viņa tur, kur ir barība. Ieteikums – ja zivs vēl ir slinka, izvēlies lēnu mānekļa animāciju, tā būs pareizāka izvēle nekā ātra / agresīva vadīšana. Nevajag pavasarī baidīties no copes dienas laikā, labi lomi parādās tieši tad, kad saule ir visaugstāk un silda ūdeni. Tad arī zaļsvārces izlien pasildīties. Var gadīties, ka zivs sēž vēl pie zālēm vai pat zālēs. Ir noderīgi ievākt informāciju uz ūdens, esi draudzīgs un apjautājies citiem copmaņiem par lomiem.

Ne asakas, un tiekamies ar jums jau nākamajā numurā, kur varēšu padalīties ar piedzīvojumiem, uzsākot sezonu 2022!

 

Matīss Lēnerts

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! BAM Streetfishing Līgas 2024 noslēdzošais posms un gada kopvērtējuma apbalvošana
9. novembris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Skaties un seko līdzi! Foreļu nārsts Daugavas baseina upē
2. novembris, 2024
Linda Dombrovska
Makšķerēšana
VIDEO! Latvietis, kas ar savu zīmolu iekaro pasauli. Jānis Bulavs. Sarunas laivā #15
Ekskluzīvi 29. oktobris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Burkāncopes meistarklases! Burtniekā līdakas ķeras arī uz burkāniem
Speciālreportāža 26. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
VIDEO! Vieta, kur dzimst laivas, un kā ieziemot laivas motoru. Arnis Zobens. Sarunas laivā #14
Ekskluzīvi 21. oktobris, 2024
Indulis Burka
Inventārs
Video! Kādu eļļu liet laivas motorā? Iesaka Arnis Zobens. Lielais loms noslēpumi #3
Ekskluzīvi 18. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Pēdējā nagla LIVE tehnoloģiju zārkā un Latvijas sapņu komanda. “Ķeram lielo!” #44 epizode
Ekskluzīvi 15. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nevar piespiest zivi ķerties, piespiest zivi ēst – Igors Prātiņš. Sarunas laivā #13
Ekskluzīvi 1. oktobris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Kā humāni nobeigt zivi, lai to paņemtu uz mājām. “Lielais loms” noslēpumi #2
Ekskluzīvi 19. septembris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Ja tu zivi atnes mājās un apēd, tā patiešām neizdzīvos! “Sarunas laivā” #12 epizode
Ekskluzīvi 17. septembris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Dokumentu un inventāra pārbaude! Reidā ar Rīgas pašvaldības policiju. “Ķeram lielo!” #43 epizode
Ekskluzīvi 10. septembris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Uzmanību! Uzzini, kurš kļuvis par konkursa uzvarētāju un ieguvis laivu GLADIATOR 420
Ekskluzīvi 6. septembris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Kā pareizi bildēt zivi, lai tai nenodarītu pāri. “Lielais loms” noslēpumi #1
Ekskluzīvi 6. septembris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Kontroles nav, zivju nav, bet pašvaldība iekasē finansējumu. Viedoklis par licencēto makšķerēšanu
Ekskluzīvi 3. septembris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Lielie džerki, lielie kāti ar striķiem un multiplikatoru spolēm
Ekskluzīvi 30. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Māneklis, ar kuru noķert lielāko asari sacensībās!
Speciālreportāža 29. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Čaterbaits ceļ miroņus, tas ir māneklis, kas jāaizliedz! Garmin Predator Cup 2024 emocijas
Ekskluzīvi 21. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Nebijis konkurss! Balvā laiva GLADIATOR 420
Ekskluzīvi 28. augusts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kad ķeras sezonas lielākie zandarti un ir cilvēki, kas taujā pēc tīkliem. “Ķeram lielo!” #42 epizode
Ekskluzīvi 27. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Asaris ir huligāns, to vajag uzbudināt! Rotiņš – mānekļu māneklis. Video bloga #28 epizode
Ekskluzīvi 26. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Mērķis līdaka. Kā to sakaitināt laikā, kad tā neķeras. Video bloga #27 epizode
9. augusts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Lai cope nepārvērstos par blenšanu ekrānā. Alda Sāviča pikantie stāsti. “Sarunas laivā” #10
Ekskluzīvi 13. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Rezultāti un video! Līdz pēdējai minūtei mūsējie cīnījās par uzvaru GARMIN PREDATOR CUP 2024
Ekskluzīvi 17. augusts, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties un seko līdzi REZULTĀTIEM! GARMIN PREDATOR CUP 2024 2.dienas tiešraidi
16. augusts, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Tēvu un dēlu stāsti. Āķis pirkstā, ātrie bez maksas un lepnums par dēlu
Ekskluzīvi 15. augusts, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video recepte! Laša tartars ar marinētiem sīpoliem
Ekskluzīvi 17. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Viena monstrīga līdaka divas reizes dienā – tas ir iespējams – Anri Anaņins. “Sarunas laivā” #9
Ekskluzīvi 16. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Aklā līdaka un lietus, kas sāpēja. Reportāža no Tumsas Kausa 2024
Ekskluzīvi 14. jūlijs, 2024
Arvis Ančevskis
Skaties!
SKATIES! Viņiem reāli paveicās! Uzskatāms piemērs tam, kādēļ jāpievērš uzmanība bojām!
Ekskluzīvi 12. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Nobrauc gar pašu laivu un uztaisa vilni! Kā ir ar savstarpējo copmaņu ētiku?
Ekskluzīvi 8. jūlijs, 2024

Lasītākie