Spēkā stājies Vidzemes rajona tiesas spriedums, ar kuru līgatnietis Juris atzīts par vainīgu patvaļīgā zvejošanā, kas izdarīta īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, un sodīts ar 140 stundām sabiedriskā darba. No maluzvejnieka nolemts arī piedzīt kompensāciju par zivju resursiem nodarīto kaitējumu.
No publiski pieejamā tiesas sprieduma izriet, ka 2023. gada 26. oktobrī ap pulksten 13.30 līgatnietis Juris, paņēmis zivju duramo rīku un mugursomu, ieradās īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Gaujas Nacionālajā parkā pie Līgatnes upes. Upītē pērnruden aktīvi nārstoja īpaši aizsargājamās zivis – taimiņi. Zinot, ka nārsta laikā šīs zivis nav pietiekami piesardzīgas, vīrietis ar aizliegtu paņēmienu – durot zivis ar žebērkli – noķēra septiņus taimiņus, kurus salika mugursomā un iznesa no upes. Jura darbības pārtrauca biedrības “Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība” pārstāvji, kurus ieraugot maluzvejnieks aizbēga.
Filmē bēgošo zivju bendi
Kā noskaidroja “Latvijas Avīze”, starp biedrības pārstāvjiem, kuri toreiz iztraucēja Juri viņa noziedzīgajās darbībās, bija arī sabiedriskais zivju inspektors Agris Ķesa. Viņš pastāstīja, ka tieši šis maluzvejnieks ne pirmo reizi toruden bija gājis durt taimiņus.
Iepriekš, kad saņemta informācija par zivju duršanu Līgatnes upītē, kamēr aktīvisti atbraukuši no Cēsīm uz Līgatni, tikmēr zivju bendi tur vairs nesastapa.
Otrajā reizē – 26. oktobrī, kad viņi atsteidzās, maluzvejnieks vēl bijis upē. Notvert pie rokas viņu gan neizdevies, jo upītei ir ļoti stāvi krasti. Toties zivju inspektoriem izdevies nofiksēt maluzvejnieka pazīmes, fotografējot un filmējot viņu. Viņi redzējuši, kā vīrietis, pamanījis cilvēkus, aizlidināja pa gaisu savu žebērkli un nometa somu, bet pats metās bēgt.