Kur un kad noķerta vislielākā zivs, to grūti pateikt, bet dažiem rekordiem tomēr ir iespējams izsekot līdzi. Rekordi makšķerniekiem ir svarīgi visā pasaulē un nereti, lai saņemtu kāda rekorda apstiprināju, cilvēki ir gatavi darīt visdīvanākās lietas. Ir dažādi topi – jūras un okeānu zivis, saldūdens zivis. Šoreiz apkopotie Starptautiskās trofeju zivju asociācijas (IGFA) sistēmas lielāko zivju rekordi.
5.vieta Zilā tunzivs
Zilās tunzivis ir īsti dziļūdens milži – tās ir slaidas, ātras un spēcīgas. Makšķernieki teiks, ka tās cīnās spēcīgāk nekā jebkura cita okeāna zivs. Tunzivju gaļa ir arī viens no vispieprasītākajiem gardumiem suši pasaulē, un tās tiek uzskatītas par dārgākajām ēdamajām zivīm pasaulē. 2019. gadā Japānā noķerta 250 kg liela zivs, kas izsolē tika pārdota par 3,1 miljonu ASV dolāriem. Saskaņā ar IGFA rekordu grāmatu lielākais jebkad nozvejotais zilais tuncis svēra vairāk nekā divreiz vairāk. Kena Freizera 1979. gadā Jaunskotijas ūdeņos noķertās tunzivs svars sasniedza 678 kg.
4.vieta Melnais mārlins
Mārlinam ir viss, ko jūs jebkad esat vēlējies no trofeju zivs. Tās izaug milzīgas un cīnās kā ellē. Tās arī sagādā prieku acīm ar savu skaisti iekrāsoto sānu un smailo degunu. Melnie mārlini ir lielākā mārlinu dzimtas zivis. (Zilās marlīnas ir uzreiz aiz zilās tunzivs, IGFA sarakstā tās ierindojas 6. vietā.) Saskaņā ar IGFA datiem lielākais jebkad nozvejotais melnais mārlins ir arī ceturtā smagākā jebkad nozvejotā zivs pasaulē. Tā svēra 707 kg, un to 1953. gadā Cabo Blanco, Peru, noķēra Alfrēds Glassels jaunākais.
3. vieta Grenlandes haizivs
Saraksta 3. vietā ierindojas Grenlandes haizivs – mazāk zināma suga, kas dzīvo Ziemeļu Ledus okeānā un ko lielākā daļa makšķernieku redz reti. Šīs haizivis ir arī visilgāk dzīvojošie mugurkaulnieki pasaulē, sasniedzot vecumu no 250 līdz 500 gadiem. Pasaules rekordu ar makšķerēm Grenlandes haizivi 1987. gadā Norvēģijā noķēra Terje Nordtvedts. Haizivs apēda kā ēsmu izmantoto siļķi, un noķertās zivs svars sasniedza 775 kg.
2.vieta Tīģerhaizivs
Otra lielākā zivs, kas jebkad noķerta un ko sertificējusi IGFA, ir tīģerhaizivs. Kopā ar lielajām baltajām haizivīm un buļļu haizivīm šī suga papildina tā saukto “lielo trijnieku” – trīs haizivju sugas, kas visbiežāk uzbrūk cilvēkam. Pasaules rekords, kas tika sasniegts, izmantojot tikai makšķerēšanas rīkus, bija 810 kg. To 2004. gadā Austrālijas ūdeņos noķēra Kevins Džeims Klapsons.
1.vieta Lielā baltā haizivs
Lielākā līdz šim nozvejotā lielā baltā haizivs svēra 1208 kg un 1959. gadā tika noķerta Austrālijas dienvidu piekrastē. Alfrēds Dīns (Alfred Dean) šo briesmīgo haizivi izvilka ar 58 kg lielu makšķeres testu. Par ēsmu viņš izmantoja jūras cūkdelfīnu. Šis ir viens no interesantākajiem zvejas rekordiem arī tāpēc, ka tas, visticamāk, nekad netiks pārspēts – vismaz ne tuvākajā laikā. Lielās baltās haizivis tagad ir aizsargājama suga lielākajā daļā pasaules okeānu. ASV ūdeņos tās ir federāli aizsargātas, un arī daudzviet citur to ieguve ir aizliegta, un tas nozīmē, ka IGFA vairs nepieņem tās kā potenciālās pasaules rekorda zivis. Mūsdienās arī nav iespējams izmantot cūkdelfīnus vai delfīnus ēsmai, jo gan ASV, gan Austrālijas ūdeņos šo sugu zivju ķeršana, nogalināšana vai citāda veida vajāšana ir aizliegta ar likumu.