Makšķerēšana
Spiningošana

Lai copes sekos katrā metienā. Uz zandartiem ar vobleriem – praktiski padomi un ieteikumi0

Daudz rakstīts un stāstīts par zandartu ķeršanu ar mīkstajiem mānekļiem dažādās tehnikās, bet salīdzinoši maz informācijas ir atrodams par zandartu ķeršanu, izmantojot tviču un voblerus.

Šajā rakstā apskatīšu manus ejošākos mānekļus, pastāstīšu, kā sagatavot inventāru, kā arī pieskaršos tēmai par pareizu vietas izvēli. Ņemiet vērā, ka katrai ūdenstilpei ir sava specifika un zivju paradumi.

Parasti, lai izkoptu šo tehniku, jums var nākties uz ūdens pavadīt ne vienu vien dienu, taču, kad māksla būs rokā, tad katra cope sagādās daudz lielāku prieku, nekā ķerot zandartu džiga utt. tehnikā. Īpaši patīkami ir fakts, ka zandartu ar vobleri var paķert darba dienas vakarā un nedaudz atslēgties no ikdienas ritma, izbraucot pie ūdens, pavērojot saulrietu un turklāt veiksmes gadījumā tikt pie pārdesmit copēm 3–4 h laikā. Kādreiz šo laiku gaidīju ar nepacietību, jo zandarta asais bams salīdzinoši vieglajā spiningā ir kaut kas neaizmirstams. Un, ja viss ir pareizi, šādas copes sekos katrā metienā. Šī ir īpaša copes tehnika ar savu romantiku, taču publiskajā telpā ir ļoti liels informācijas vakuums, tādēļ nedaudz palīdzēšu un ievirzīšu jaunos copmaņus.

Sagatavojam inventāru

Pirms dodamies uz copi, mums sākumā ir jāsagatavo atbilstoši rīki.

Spinings – parasti izvēlos garumā no 7’ līdz 8’6”pēdām (2,13 – 2,60 m). Pašlaik lietoju Zetrix Avalanche 702MH. Pirmkārt, daudz kas ir atkarīgs, vai spiningošana notiks no krasta vai laivas. Otrkārt, ir jāsaprot, cik svarīgs būs tāls metiens. Ir vietas, kur zāļu strēles iestiepjas ūdenstilpē ļoti tālu, un šādos gadījumos garāks spinings palīdzēs mānekli nogādāt pietiekamā attālumā, kā arī nodrošinās lielāku kontroli pār tā vadīšanas trajektoriju. No laivas var izvēlēties arī īsāku spiningu, jo metiena attālumam nav tik būtiskas nozīmes.

Nākamais svarīgais punkts ir aukla. Atkal – atkarībā no ķērāju daudzuma un copes apstākļiem es parasti izvēlos astoņdzīslu pīto auklu #0,8-#1,2 PE izmērā. Tā kā spiningošana notiek tumsā un neesat labi pazīstams ar vietu, tad droši varat izvēlēties resnāku auklu, jo var nākties paravēt zāles, taču, ja vietu labi pazīstat, zināt, ka tur nav negaidītu zacepu, tad droši ņemiet plānāku auklu. Par pavadiņas materiālu izmantoju tikai fluorkarbonu, kura pārrāvuma tests ir mazāks par pamatauklas pārrāvuma testu.

Pavadas garumu izvēlos atbilstoši spininga garumam, bet parasti tas ir 40–80 cm robežās. Ja vietā, kur ķersiet zandartu, ir ļoti liela iespēja uz copi pierunāt arī līdaku, tad var izmantot smalkas titāna vai stīgas materiāla pavadas. Jāatzīst, ka vietās, kur es ķeru zandartu, līdakas ir liels retums, tādēļ labāk riskēju ar zaudētu vobleri nekā ar tukšu mētāšanu, jo zandarts ir īpaši piesardzīgs. Tā ir brīva izvēle, galvenais, izvēlēties uzticamu spoli, kas labi klāj auklu, jo, ticiet man, nav patīkami piņķerēt vaļā cilpas tumsā, kamēr kolēģis jums blakus velk zandartu katrā otrajā metienā. Tāpat spoles bremzei jābūt precīzai, lai varat izvairīties no lielu zivju zaudēšanas izvadīšanas laikā.

Viss, kas jāzina par zandartu copi uz dzīvo. Aprīkojums, pieredze, ieteikumi. Video bloga #5 epizode

Kad doties uz copi?

Zandartu cope uz vobleri notiek krēslā, tātad īsi pirms saulrieta vai saullēkta. Tas ir laiks, kad zandarts iznāk pie zālēm baroties ar ēsmas zivtiņām, kas uzturas to tuvumā. Lai šādi iznācieni būtu pastāvīgi, nepieciešami arī pareizi laikapstākļi. Vislabākie iznācieni man ir bijuši tieši karstajās vasaras dienās. Katrā gadā zandartu laiks ir citāds. Bieži pastāvīgi silts laiks ir jūlijā vai augusta sākumā, taču ir bijuši gadi, kad esam ļoti veiksmīgi ķēruši zandartu arī pirms Jāņiem. Īpaši veiksmīgi to var darīt, ja izdodas saprast, kādā dziļumā veidojas tā saucamais termo ķīlis jeb kur siltais ūdens satiekas ar auksto. Sīkzivs uzturēsies siltajā ūdens slānī, un attiecīgi plēsējs nāks ar viņu baroties. Protams, ir gadījies arī zandartu uz vobleri noķert dienas laikā, bet tā vairāk ir veiksme un apstākļu sakritība nekā apzināta, mērķtiecīga cope.

Manuprāt, papildu kaifu copei piešķir tieši laiks, kad dodos copēt. Silts, mierīgs vasaras vakars. Klusums un miers, un lēnām var redzēt, kā zandarts tuvojas zāļu malai. Sākumā sāku spiningot ar dziļākiem vobleriem, pārbaudot kants vidējo daļu. Šādos brīžos var lietot voblerus ar 3–4 m iegrimi. Un, saulei rietot, zandarts pārvietosies tuvāk zālēm un vairāk pacelsies no grunts. Arvien biežāk būs novērojama sīkzivju aktivitāte uz ūdens virsmas. Un tad varam pārslēgties uz seklākiem vobleriem un vadām tos arvien tuvāk zāļu malai. Un, lēnām iestājoties tumsai, būs ļoti liela plēsēju aktivitāte. Parasti tā ilgst no 30 min līdz 1 stundai, un pēc tam copes atkal kļūs arvien retākas un retākas. Protams, gadās izcili vakari, kad aktivitāte ir vairākas stundas, bet tā gadās reti, tādēļ rēķinieties, ka šajās 30 min nāksies pastrādāt tiešām ātri, lai iegūtu maksimālo copju daudzumu, tādēļ labs inventārs var būt panākumu atslēdziņa. Sagatavojiet savu inventāru, uztveramo tīkliņu, knaibles zivs atbrīvošanai u.tml. ērti pieejamās un pārdomātās vietās.

Kā izvēlēties copes vietu?

Ideāla vieta ir zāļu mala ar salīdzinoši stāvu kanti. Jo lielāka sekluma daļa, jo lielāka iespēja trāpīt uz patiešām intensīvu zandartu iznācienu. Viena no populārākajām vietām, kur ķert zandartu Rīgā, ir pie mīlestības saliņas, kur ir salīdzinoši liels plato ar dziļumu ap 2 m, un tā tuvumā ir stāva kants ar 7–8 m dziļumu. Arī citos ezeros un upēs zandarts iznāks no bedres uz seklumu baroties. Tātad meklējam vietas ar zāļainiem sēkļiem, kuru tiešā tuvumā ir strauja dziļuma pārmaiņa. Šādas vietas var atrast, kā spiningojot no krasta, tā arī no laivas. Ja tikai iesākat šo tehniku un vietas ir nepazīstamas, tad eholotes var būt ļoti labs palīgs vietas atrašanā. Pierīgas populārākajos ūdeņos šīs vietas tiek stipri nopresētas. Zandartu tvičs kļūst aizvien populārāks un gribētāju arvien vairāk, tādēļ, ja vēlaties izbaudīt kluso zandartu copi, nāksies meklēt savas vietas. Bieži spiningošana no krasta ir daudz klusāka un vientuļāka, nekā sākumā liekas. Es pats esmu atkodis kādas piecas vietas Rīgas tuvumā, kur varu paķert zandartu lepnā vientulībā un negrūstīties par vietu ar laivu.

Kādus mānekļus izvēlēties?

Šis laikam ir jautājums, ko sezonā saņemu visbiežāk. Protams, iedot viennozīmīgu atbildi ir ļoti grūti, bet, ja ziemā spiningojat lašus ar vobleriem, tad gandrīz visi populārākie lašu vobleri ir lietojami arī zandartu spiningošanai. Protams, ir arī dažas atkāpes, bet par to turpinājumā. Parasti nepieciešami vobleri izmērā no 70 līdz 110 mm ar darba dziļumu no 1 līdz 3,5–4 m. Dažreiz mēdz strādāt arī lielāki, bet vispareizāk ir izvēlēties vobleri pēc ēsmas zivtiņu izmēra. Ja redzam, ka zandarts sit smalku, 5–7 cm garu maili, tad izvēlamies mazākus voblerus. Taču, piemēram, Daugavā, kur ēsmas zivtiņa ir salīdzinoši rupja, varam izvēlēties arī voblerus līdz 130 vai pat 150 mm izmēram. Otrkārt, jāsaprot, cik dziļš ir pie zāļu malas. Atkarībā no zivju aktivitātes jāizvēlas atbilstošas iegrimes vobleri. Ja zandarts ir aktīvs, tad tas mēdz pacelties līdz pat pašai ūdens virsmai un tā iznācienus var vizuāli novērot. Šādas reizes gan gadās reti, un parasti šis aktīvais zandarts ir izmērā līdz 40 cm, bet gadās visādi. Parasti nāksies eksperimentēt ar dažādiem mānekļiem, pirms izveidosies jūsu konkrētās vietas tops. Tāpēc nekautrējamies mainīt mānekļus un spēlēties ar vadīšanas animāciju. Tiem, kas tikai sāk apgūt šo tehniku, padalīšos ar dažiem saviem favorītiem:

Duo Realis Jerkbait 110 Sp

Tāpat kā 120. izmērs līdakai, tā 100 mm izmērs zandartam ir viens no maniem favorītiem un ķer zandartu pilnīgi visur. Galvenais, jāsaprot, ka nevajag aizrauties ar ļoti agresīvu spēli. Viegli pievilcieni un reti, īsi uzsitieni ar garām pauzēm parasti ir atslēdziņa uz izdevušos copi. Turklāt šis vobleris ļoti labi atsijā zemmērus. Nezinu, kādēļ – spēles vai izmēra dēļ šis vobleris 90% gadījumu pierunā mēra zivis. Protams, pastāv risks, ka konkrētajā vietā mēra zivju ir maz vai nav vispār, tad atkal rodas iespaids, ka vobleris īsti nestrādā.

Jackall Timon Tricoroll 88 F un S

Manuprāt, vispār viens no nenovērtētākajiem tviča vobleriem Latvijā. Un šeit nav runa tikai par zandartu copi. Arī līdaku un asaru tvičā šis māneklis bieži dara brīnumus. Atkarībā no apstākļiem un zivju aktivitātes var izvēlēties peldošo vai grimstošo versiju. Ja vieta ir dziļāka un nepieciešami tālāki metieni, tad grimstošā versija būs piemērotāka. Mānekli vada ar līganiem, gariem pievilcieniem vai īsiem, asiem rāvieniem. Zandartu copē pauzēm ir liela nozīme, un Timon nav izņēmums.

Zip Baits Rigge 90 SP un 70 S

Es parasti lietoju tieši 90 mm versiju, taču ir bijušas reizes, ka 70 mm grim­stošā versija dara brīnumus. Turklāt 70 S bieži pierunās arī smukus asarus. Šos parasti vadu ar 2–4 īsiem rāvieniem un ieturu garāku pauzi, ļaujot māneklim spēlēt pauzē. Bieži Rigge glābj no pilnīgi tukšajām dienām.

Smith JIB 110 Sp

Par šī voblera efektivitāti dzirdēju tieši no Uģa Circeņa, un pēc savas slaidās formas, plašās spēles un vieglās vibrācijas vienmērīgā ietīšanā šis vobleris atbilst visām prasībām, lai būtu zandartu tviča favorīts. Vienīgi jāmin, ka man nedaudz prasās tālāks metiena attālums ja ķeru no krasta, bet atbilstošos apstākļos šis māneklis savu rezultativitāti ir pierādījis.

Duo Realis 100 DR-SP

Dziļā versija ļoti labi strādā pirms lielā iznāciena, kad zandarts lēnām sāk kāpt pa kanti uz augšu un atrodas 4–5 m dziļumā. Vobleri var vadīt ar asākiem rāvieniem vai garākiem pavilcieniem. Vobleris labi ķer arī lielāka izmēra asari un retākos gadījumos arī līdaku.

Smith Cherry Blood 90

Vēl viens no maniem favorītiem. Ļoti labas tālmetiena īpašības, viegls tvičs un plaša, neagresīva spēle. Turklāt zandartam var izmantot kā dziļo, tā seklo versiju atkarībā no zivju aktivitātes un vietas īpatnībām. Šis vobleris ķer pilnīgi visa izmēra zivis, sākot no 15 cm smoltiem un beidzot ar 2–3 kg skaistuļiem.

Zip Baits Khamsin SR

Šis ir sekls, viegli tvičojams māneklis, kuru var ļoti veiksmīgi pielietot vietās, kur zandarts barojas ar salīdzinoši mazu ēsmas zivtiņu. Neskatoties uz savu necilo izmēru, voblerim ir ļoti labas tālmetiena īpašības. Un tas ir piemērots, gan spiningojot no krasta, gan no laivas.

BassDay Sugar 2/3 85F

Mazāk pazīstams, taču pietiekami veiksmīgs zandartu tviča vobleris. Man šis māneklis vislabāk strādā, to vadot ar gariem pievilcieniem, izmantojot spiningu un ieturot pauzi. Spēcīgā spēle piesaista plēsēja uzmanību, un šis vobleris bieži izšauj jau pilnīgā tumsā, kad vizuālajam kairinājumam ir mazāka nozīme. Lielisks vobleris, ar ko pabeigt copes sesiju.

Ar negaisu pēc zandartiem Ķīšezerā! Kad uz vakaru sanāk neslikta copīte

Duo Deep Feet 90

Manuprāt, viens no labākajiem vobleriem, ja spiningojat no krasta. Izcilas tālmetiena īpašības un stabils darba dziļums. Šis viennozīmīgi ir mans favorīts, ķerot Lielupē, kur bieži zāļu strēles ie­stiepjas ļoti tālu no krasta, un ar šo mānekli varēsiet nostrādāt ļoti plašu teritoriju un atrast zandartu daudz ātrāk.

BassDay Sugar Deep 80

Nedaudz mazāks par iepriekšminēto Duo, taču arī ļoti labs tālmetējs. Un reizēs, kad zandarts ir pavisam pasīvs, tieši šis vobleris pierunās plēsēju. Dažreiz māneklis arī atrod smuku asari. Taču neaizmirstiet par pauzēm. Bieži ar šo mānekli gribas skriet un vadīt ar agresīvu tviču. Taču savu pilno potenciālu parādīs tieši ar lēnu tviču.

Zip Baits Orbit 80 Sp un 90 Sp

Šis laikam liekus komentārus neprasa. Klasisks zandartu un asaru vobleris ar plašām animācijas iespējām. Viennozīmīgs must have manā izpratnē.

Deps Balisong LongBill

Tieši ar šo mānekli sākās mans zandartu tvičs. Lai gan pašlaik šis vobleris man vairs nav topā, pašos pirmsākumos ar to man izdevās pierunāt vairākus skaistus 60+ cm zandartus. Agresīvā spēle spēja pacelt zandartu arī no pašas kants apakšas. Katrā ziņā, ja jums interesē nevis copju skaits, bet gan loma kvalitāte – noteikti ieteiktu pamēģināt šo vobleri. Vadot to ar līganiem pievilcieniem un vidēji garām pauzēm.

Nobeigumā pāris knifiņi

Tā kā tvičs man vispār ir sirdij tuva tēma, tad sen jau meklēju iespējas ķert plēsējus tieši ar cietajiem mānekļiem. Galvenā priekšrocība ir salīdzinoši labā copju realizācija. Ja jums gadās vairākas tukšās copes pēc kārtas, iesaku pievērst uzmanību paužu garumiem. Parasti tukšas copes uz vobleri ir tādēļ, ka neieturat pietiekami garas pauzes un zandarts vienkārši nepaspēj notēmēt pa mānekli. Vēl viens neliels know-how ir izmantot BKK Uvo oranžos āķus. Tā kā zandarts pamatā medī, izmantojot savu redzi un mazāk reaģē uz vibrāciju (atšķirībā no līdakas), tad spilgts tēmēšanas punkts parasti piesaista tā uzmanību.

Voblerus iesaku izvēlēties vai nu dabiskā krāsā, vai ar UV krāsojumu. Tā kā spiningošana parasti notiek mazas gaismas apstākļos, tad UV krāsojumiem ir liela nozīme.

Ja esat tvičojis līdaku vai asari, tad zandarts īpašas problēmas nesagādās, galvenais, jāatceras, ka tvičam ir jābūt divas reizes lēnākam, nekā ķerot līdaku. Biežāk izmantojiet vienkāršus pavilcienus ar spiningu, nevis asus sitienus. Un pauzes!

Vietas izvēlei ir nozīme, ne vienmēr pirmajā vakarā atradīsiet super copi, bet, neatlaidīgi strādājot, mainot vietas un pasniegšanas metodes, rezultāts noteikti neizpaliks.

Bruņojieties ar pacietību. Parasti zandarta iznāciens ir laikā no 20.00 līdz 0.00. Katrā vietā un reizē tas var atšķirties, un var nākties pāris stundas pavadīt bez copes, un tad pusstundas laikā dabūt 20+ copes. Citreiz iznāciens būs garāks, citreiz īsāks un mazāk aktīvs. Vienīgais veids, kā izprast vietas specifiku, ir doties makšķerēt!

Sīkumiem ir nozīme. Kvalitatīvs fluor­­- karbons, labas, stingras karabīnes un asi āķi vobleriem nodrošinās maksimālu realizāciju un novērsīs lieku pārsiešanos un mānekļu zaudējumus.

Neaizmirstiet piecirst! Zandartam ir jāpiecērt spēcīgi! Lai āķi labi ieķertos kaulainajā mutē, piecirtienam ir jābūt pietiekami spēcīgam!

Saistītie raksti

Zandartu tvičā ir sava romantika. Turklāt šis spiningošanas veids ir ļoti pieejams. Nav nepieciešams īpašs inventārs, ja neskaita dažus voblerus. Vietas, kur to darīt, arī netrūkst, pat Rīgas centram cauri tekošajā Daugavā. Labas vietas ir arī Buļļupē, Lielupē, Ķīšezerā un citur. Tikai jāiegulda nedaudz darba, lai atrastu pareizās vietas un pieeju. Nav nekā foršāka par iespēju pēc darba izrauties uz pāris stundām mierīgas copes, atslēgties no ikdienas rūpēm un paelpot svaigu gaisu. Izbaudot skaistu saulrietu un vēl pie visa sagaidīt aktīvu plēsēju! Ja rodas vēl kādi jautājumi un nepieciešama papildu palīdzība vobleru izvēlē – droši nāciet ciemos uz eholotes.lv veikalu, kur darba dienās palīdzēšu jums atrast piemērotākos un rezultatīvākos voblerus šai aizraujošajai spiningošanas tehnikai, kā arī padalīšos ar savām zināšanām un pieredzi! Tiekamies pie ūdeņiem un izbaudām vasaras priekšrocības, jo jau pavisam drīz būs klāt aukstais rudens un atkal ķersim trofejas līdakas pavisam citā tehnikā!

Labākās makšķerēšanas vietas Latvijā 2022

Spoles. Izvēle, auklas uztīšana, kādu izvēlēties, kāds ir piedāvājums. Video bloga #4 epizode

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! BAM Streetfishing Līgas 2024 noslēdzošais posms un gada kopvērtējuma apbalvošana
9. novembris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Skaties un seko līdzi! Foreļu nārsts Daugavas baseina upē
2. novembris, 2024
Linda Dombrovska
Makšķerēšana
VIDEO! Latvietis, kas ar savu zīmolu iekaro pasauli. Jānis Bulavs. Sarunas laivā #15
Ekskluzīvi 29. oktobris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Burkāncopes meistarklases! Burtniekā līdakas ķeras arī uz burkāniem
Speciālreportāža 26. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
VIDEO! Vieta, kur dzimst laivas, un kā ieziemot laivas motoru. Arnis Zobens. Sarunas laivā #14
Ekskluzīvi 21. oktobris, 2024
Indulis Burka
Inventārs
Video! Kādu eļļu liet laivas motorā? Iesaka Arnis Zobens. Lielais loms noslēpumi #3
Ekskluzīvi 18. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Pēdējā nagla LIVE tehnoloģiju zārkā un Latvijas sapņu komanda. “Ķeram lielo!” #44 epizode
Ekskluzīvi 15. oktobris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Nevar piespiest zivi ķerties, piespiest zivi ēst – Igors Prātiņš. Sarunas laivā #13
Ekskluzīvi 1. oktobris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Kā humāni nobeigt zivi, lai to paņemtu uz mājām. “Lielais loms” noslēpumi #2
Ekskluzīvi 19. septembris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Ja tu zivi atnes mājās un apēd, tā patiešām neizdzīvos! “Sarunas laivā” #12 epizode
Ekskluzīvi 17. septembris, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Dokumentu un inventāra pārbaude! Reidā ar Rīgas pašvaldības policiju. “Ķeram lielo!” #43 epizode
Ekskluzīvi 10. septembris, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Uzmanību! Uzzini, kurš kļuvis par konkursa uzvarētāju un ieguvis laivu GLADIATOR 420
Ekskluzīvi 6. septembris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Kā pareizi bildēt zivi, lai tai nenodarītu pāri. “Lielais loms” noslēpumi #1
Ekskluzīvi 6. septembris, 2024
Lielais Loms
Skaties!
SKATIES! Kontroles nav, zivju nav, bet pašvaldība iekasē finansējumu. Viedoklis par licencēto makšķerēšanu
Ekskluzīvi 3. septembris, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Lielie džerki, lielie kāti ar striķiem un multiplikatoru spolēm
Ekskluzīvi 30. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
VIDEO! Māneklis, ar kuru noķert lielāko asari sacensībās!
Speciālreportāža 29. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Čaterbaits ceļ miroņus, tas ir māneklis, kas jāaizliedz! Garmin Predator Cup 2024 emocijas
Ekskluzīvi 21. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
VIDEO! Nebijis konkurss! Balvā laiva GLADIATOR 420
Ekskluzīvi 28. augusts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Kad ķeras sezonas lielākie zandarti un ir cilvēki, kas taujā pēc tīkliem. “Ķeram lielo!” #42 epizode
Ekskluzīvi 27. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Asaris ir huligāns, to vajag uzbudināt! Rotiņš – mānekļu māneklis. Video bloga #28 epizode
Ekskluzīvi 26. augusts, 2024
Lielais Loms
Inventārs
Mērķis līdaka. Kā to sakaitināt laikā, kad tā neķeras. Video bloga #27 epizode
9. augusts, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Lai cope nepārvērstos par blenšanu ekrānā. Alda Sāviča pikantie stāsti. “Sarunas laivā” #10
Ekskluzīvi 13. augusts, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Rezultāti un video! Līdz pēdējai minūtei mūsējie cīnījās par uzvaru GARMIN PREDATOR CUP 2024
Ekskluzīvi 17. augusts, 2024
Lielais Loms
Skaties!
Skaties un seko līdzi REZULTĀTIEM! GARMIN PREDATOR CUP 2024 2.dienas tiešraidi
16. augusts, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Tēvu un dēlu stāsti. Āķis pirkstā, ātrie bez maksas un lepnums par dēlu
Ekskluzīvi 15. augusts, 2024
Kate Šterna
Receptes
Video recepte! Laša tartars ar marinētiem sīpoliem
Ekskluzīvi 17. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Makšķerēšana
Viena monstrīga līdaka divas reizes dienā – tas ir iespējams – Anri Anaņins. “Sarunas laivā” #9
Ekskluzīvi 16. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Aktualitātes
Video! Aklā līdaka un lietus, kas sāpēja. Reportāža no Tumsas Kausa 2024
Ekskluzīvi 14. jūlijs, 2024
Arvis Ančevskis
Skaties!
SKATIES! Viņiem reāli paveicās! Uzskatāms piemērs tam, kādēļ jāpievērš uzmanība bojām!
Ekskluzīvi 12. jūlijs, 2024
Lielais Loms
Skaties!
VIDEO! Nobrauc gar pašu laivu un uztaisa vilni! Kā ir ar savstarpējo copmaņu ētiku?
Ekskluzīvi 8. jūlijs, 2024

Lasītākie