Facebook grupā Laivas un aprīkojums Лодки и оборудование Boats and equipment Gints Zeila publicējis ierakstu ar fotoattēliem, aicinot makšķerniekus būt uzmanīgiem, izvēloties pareizos akumulatorus laivām, norādot, ka litija akumulatori var būt bīstami. Ierakstā minēts, ka foto no Čehijas, Finval 505.
Raksta komentāros Didzis Stūris norāda, ka: “Želejas akumulatorus tikai laivām (dziļizlādes)! Jebkurš želejas dziļizlādes akumulators (gel deep cycle battery) – tie gan būs dārgāki, bet toties drošāki par litija akumulatoriem.”
Lapā Benwei Lighitng minēts:
– Daudzi automašīnu īpašnieki droši vien nezina, ko nevajadzētu ievietot automašīnā. (Protams, tas attiecināms arī uz laivām – red. piezīme) Šeit ir īss kopsavilkums visiem:
– Litija akumulatori un litija jonu akumulatori ir pārāk bīstami, lai tos ievietotu automašīnā!
– Litija baterijas, ilgstoši lietojot, radīs gāzi, un, ilgstoši atrodoties augstas temperatūras fonā, tas paātrinās gāzes izplešanos. Gāze uzkrājas noteiktā sausā akumulatora daļā, un, kad tā sasniegs litija akumulatora ražošanas jaudu, parādīsies izspiedums. Tas pat uzsprāga. Tas liek automašīnu īpašniekiem nelikt akumulatoru viduskonsoles augšpusē, kas var būt tieši pakļauta saules gaismai automašīnā, un plauktā starp aizmugurējo rindu un stikla logu. Vislabāk to neatstāt automašīnā uz ilgu laiku, lai izvairītos no nevajadzīgiem drošības apdraudējumiem. Litija bateriju ilgstošai uzglabāšanai vislabāk ir novietot tās īpašā uzglabāšanas vietā ar nemainīgu temperatūru un mitrumu un izvairīties no saules gaismas.
Savukārt par litija baterijām, bez dažādām priekšrocībām, ko piedāvā šīs tehnoloģijas, lapā Laadur.lv minēts:
Palielināts ugunsgrēka risks
Neskatoties uz pastiprinātiem bateriju korpusiem un kvalitatīviem vadības blokiem, joprojām pastāv litija akumulatora aizdegšanās risks mehānisku bojājumu, bojājumu kontroles iekārtā vai iekšēju īssavienojumu dēļ. Jāņem vērā, ka ar litija akumulatoriem nedarbojas tradicionālās dzēšanas metodes — litijs bīstami reaģē ar ūdeni, dzēšana ar ūdeni tikai pastiprinās degšanu. Tāpat nebūs efektīvi arī ogļskābās gāzes ugunsdzēšamie aparāti — litija degšanai nav vajadzīgs skābeklis. Litija akumulatoru dzēšanā var palīdzēt D klases ugunsdzēšamie aparāti, bet lielu bateriju dzēšanā tie maz palīdzēs. Drīzāk litija akumulatoram būtu jāļauj izdegt, ar BC vai D klases ugunsdzēšamajiem aparātiem tikai noslēdzot tālāku uguns izplatīšanos uz iekrāvēju vai apkārtējiem priekšmetiem.