Diena paiet darbos, bet vakars ir brīvs. Tagad saule noriet ātri un ir tumšs, bet vai tas rūdītam copmanim traucē? Protams, ka nē! Vēl mazāk tas traucē zivīm, tādēļ spinings rokā, mānekļi somā, pats mašīnā un prom, uz upes pusi. Citi jau dodas mājup no upes, mēs uz to. Saule riet, divi dullie pa upi brien, un kāds varētu padomāt, ka kaut kas ar viņiem nav labi, bet mēs zinām to, ko nezina viņi, – īstais zivju barošanās laiks tikai tagad sākas. Drīz saule pazūd, aust mēness, bet tas mums netraucē, acis aprod ar tumsu, un var viegli pārvietoties gar krastu vai brienot pa ūdeni.
Kas tad naktī ķeras? Visas tās pašas zivis, kas dienas gaišajā laikā, īstenībā vēl vairāk, jo aktīvāki kļūst zandarti un sami. Līdakas ēd tāpat kā dienā, to apetīte vienmēr ir nemainīga, tumšs vai gaišs. Atkarībā no ūdenstilpes un mērķa zivs ir jāizvēlas dažādi mānekļi un spiningošanas tehnikas, bet, pirmkārt, jāizvēlas pati ūdenstilpe.
Ūdenstilpei jābūt ar stabiliem krastiem, lai gar un pa tiem ir viegli un droši pārvietoties, te nederēs uzpludinājumi, ezeri ar dūņām, mazas upes ar sakritušiem kokiem un bebru alām, jo tas jau dienā spiningošanu brienot padara sarežģītu, naktī par ļoti bīstamu. Vietu vajadzētu izvēlēties, lai nevar iemest otrā krastā, vai arī mest prātīgi, lai tas nenotiktu, jo dienā vēl varam pamanīt un nobremzēt mānekli, bet naktī tas vainagosies ar zāļu kabināšanu no tā vai koku zaros atstātu rotu.
Ja gultne ir smilšaina vai akmeņaina, tad džigs un dropšots teicami vilinās zandartus, asarus un līdakas, tomēr, ja izvēlētā vieta ir ar zāļu kārtojumu vai dūņām, tad jāstrādā virs tām. Te derēs gumijas mānekļi ar ofseta āķiem – tos var novadīt dažādos dziļumos, variēt ar svina galvas smagumu. Vobleri un džerki man patīk vairāk, tvičojot lēni grimstošus vai suspendera tipa voblerus, var izturēt ilgas pauzes, kas bieži vainagojas ar cirtienu māneklī. Nakts copei nav vajadzīgi īpaši izvēlēti mānekļi, jo bez redzes zivīm ir arī citi maņu orgāni, ko tās veiksmīgi izmanto barības meklēšanā.
Šādā copē iesaku doties vismaz divatā, palīdzīga roka var noderēt. Līdzi jāņem lukturītis, telefons jāliek drošā vietā, kā arī mājās esošajiem jānorāda konkrēta vieta, uz kuru dosies spiningot. Neaizmirstam makšķerēšanas karti un dokumentus, jo no malas izskatās, ka kāds maluzvejnieks siro gar upes krastu.