Vai tu zini, ka…
…sliekas dažas dienas pirms brauciena makšķerēt var turēt arī biezpienā un pat kafijas biezumos.
…Anglijā zandartu makšķerēšana populāra kļuva tikai XX gadsimta 60. gados.
…apavus un naudas makus gatavo arī no zivs ādas.
…lai iegūtu krāsainu kukurūzu, nepieciešams izmantot pārtikas krāsvielas.
…pats lielākais saldūdens ezers pasaulē ir Baikāls, kura teritorija ir 31 500 kvadrātkilometru, turklāt Baikāls ir arī pats dziļākais ezers pasaulē, dziļākajā vietā sasniedzot 1741 m.
…zušus iespējams turēt arī kā mājdzīvniekus.
…vairākums zivju vairojas vairākas reizes mūžā, bet upju zutis un daži Tālo Austrumu laši nērš ikrus tikai vienu reizi, pēc nārsta uzreiz aizejot bojā.
…arī zivju dzīves garums ir dažāds. Dažu bullīšu dzīves ilgums ir tikai viens – divi gadi.
…sami un belugas var sasniegt pat simts gadu vecumu.
…plēsīgās zivis patērē ievērojami vairāk barības nekā miermīlīgās zivis. Piemēram, līdaka, lai pieņemtos svarā par vienu kilogramu, apēd 10 kg barības, bet dīķu karpa ne vairāk kā 5 kg barības.
…ievainotu zivju āda izdala ūdenī signālus, kas brīdina pārējos sugas brāļus par draudošām briesmām. Varbūt tas ir viens no iemesliem, kāpēc, ja viena zivs ir norāvusies no āķa, tad pārējās uz brīdi apklust, necopē.
…pati mazākā zivtiņa uz pasaules ir bullītis (Pandaka pydmaea), kas dzīvo pie Filipīnu salām, šī zivtiņa sasniedz tikai 1 cm garumu. Pati lielākā ir vaļzivju haizivs (Phincodon typus), šī zivs sasniedz pat 10 m garumu.
…vecākā zivs uz pasaules ir latimērija.
…zivs šāvējs jeb zivju snaiperis (Toxotes jaculatrix), ieraugot kukaini uz koka zara, kas aug krastā, notriec to ar spēcīgu ūdens straumi, ko rada ar mēles palīdzību. Zivs nošauj kukaini, lai pamielotos ar to.
…plekste vai bute ir vienīgā zivs pasaulē, kurai abas acis atrodas vienā ķermeņa pusē, tiesa, kāpuru attīstības periodā viena acs var migrēt.
…dažas sugas savācas lielos baros, lai ar savu ķermeni radītu lielu ēnu, kas imitē lielu dzīvnieku, aizsargājot baru. Šī saliedētība ir pārsteidzoša, jo vairāki miljoni mazu zivju pilnībā sinhronizē savas darbības.