Kā cilvēki cep buti? No bērnības atceros to piedegušo miltu smaržu, kad mamma cepa butes gabaliņus mūsu mazajā dzīvoklītī. Tad ir filejas variants grauzdiņos, piemēram. Ir daudz recepšu, un ne visas ir piemērotas ātrai maltītei mājās. Man patīk vienkāršas receptes un dabiskas garšas, kas tajā pašā laikā dod restorāna līmeņa rezultātu. Vīrs bija copēt un atgriezās ar ievērojamu lomu. Izvēlējos vienu buti, kas ietilpa manas omes jaunībslaikā pirktajā čuguna pannā. Tā ir mana iemīļotā panna, kurā gatavoju arī steikus.
Cepta bute
Receptei vajadzēs
* buti un čuguna pannu
* sviestu un eļļu cepšanai
* sāli, melnos piparus un garšvielas zivs ēdieniem
Pagatavošana
Nogriež asti, spuras un galvu, izņem iekšas un izskalo. Nosusina zivi ar salvetēm un apber ar sāls un melno piparu maisījumu. Noliek ievilkties. Pēc tam uzkarsē pannā sviestu un augu eļļu: 50 g un 50 g.
Kamēr cepas pirmā puse, apber zivi ar garšvielām no virspuses.
Garšvielu sastāvs: dilles, kaltēti sīpoli, pētersīļi, ķiploki, saldā paprika, sinepes, melnie pipari, citronskābe un cukurs.
Zivs jāliek ļoti karstā pannā un jācep uz lielas uguns no abām pusēm, līdz izveidojas zeltaina garoziņa.
Pa to laiku līdz 180 grādiem jāuzsilda cepeškrāsns.
Kad zivs apcepta, pannu noņem no uguns, uzliek pa virsu vairākus sviesta gabaliņus un šauj pannu cepeškrāsnī uz 10 minūtēm. Pēc tam jāļauj butei nedaudz atpūsties un var pasniegt. Ar ierasto garnējumu. Tomēr visgaršīgāk ir ēst pa tiešo no pannas!
Kā izskatās cepta bute
Piedāvājums, kas noliks uz pauzes! Jaunumi un pārsteigumi no Jahipaun.lv Video bloga #30 epizode
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.