Šobrīd daudzām zivīm norit, varbūt jau beidzies, bet citur sācies nārsta laiks. Lielākajai daļai mūsu saldūdens zivju nārsts notiek no agra pavasara līdz pat vasaras sākumam. Agrā pavasarī, parasti no marta vidus līdz pat aprīļa beigām, noris līdaku nārsts. No maija vidus līdz beigām nār- sto asari un ālanti. No maija beigām līdz jūlija sākumam noris brekšu, raudu, kā arī zandartu nārsts. Vēlā pavasarī un vasaras sākumā nārsto karpas, brekši, karūsas, līņi un citas zivis. Foreļu un lašu nārsts notiek vēlā rudenī un ziemas sākumā. Un jan- vāra aukstākajā laikā zem ledus nārsto vēdzeles, aukstumu mīlošākās Latvijas zivis.
Šis video filmēts jūnija sākumā Juglas ezerā un visticamāk tā izskatās karpu nārsts.
Karpai dzimumgatavība iestājas 1—6 gadu vecumā, sasniedzot 10 – 53 cm. Lai arī nārsts parasti ir pavasarī, karpa var nārstot vairākas reizes gadā atkarībā no ūdens temperatūras. Tās auglība sezonā ir 4000 — 300 0000 ikru. Latvijā karpa nārsto maijā un jūnijā, kad ūdens temperatūra ir 10 — 30°C. Nārsta dziļums 5 cm — 3 m. Raksturīgs porciju nārsts 2 — 3 piegājienos ar apmēram 20 dienu starplaiku. Parasti ar vienu mātīti nārsto 2 — 7 tēviņi. Ikri pielīp pie augiem, kur to attīstība ilgst 2 — 13 dienas atkarībā no temperatūras. Pēc izšķilšanās kāpuri 2 — 10 dienas pavada, piestiprinājušies pie augiem.
Viena karpa dabīgos apstākļos gada laikā iznērš vairāk nekā 1 miljonu ikru. Lielākā daļa ikru un mazo zivju kāpuru kļūst par barību citiem ūdenstilpju iemītniekiem. Mazās karpas ir iecienījusi, piemēram, līdaka un lielmutes asaris. Karpas medī arī dažādi putni, piemēram, jūras krauklis, zivju gārnis, lielā gaura un zivjērglis, kā arī zīdītāji, piemēram, ūdrs un ūdele.
Unikāli kadri Juglas ezerā. Karpu nārsts?
Starp citu, Juglas ezerā ir arī laivu noma, par ko daudzi nezina! Izmanto iespēju!