Sporta makšķerēšana ir kas vairāk par vienkāršu sacenšanos starp azartiskiem copmaņiem. Tā ir caur vēsturisko pieredzi veidojusies tagadne, kas sevī nes nemitīgu attīstību makšķernieka inteliģencē, veidojot to veiksmīgāku un progresīvāku, gadu no gada radot jaunas makšķerēšanas tendences visā pasaulē. Šodien parunāsim par Free style method feeder makšķerēšanas disciplīnu, kas nupat jau aizvadījusi savu ceturto pasaules čempionātu. Daudzviet šo veidu dēvē arī par method feeder, kas tomēr īsti tā nav.
Šis ir grunts makšķerēšanas paveids, kas zināmā mērā ir pārmantots no mūsu senčiem ar dažādām tehniskām niansēm, kuras radušās, attīstoties makšķerēšanas sportam Apvienotajā Karalistē un citviet vecajā Eiropā. Proti, senču lietotās atsperes ir aizstājušas tehnoloģiski sarežģītākas barotavas, kas kombinācijā ar kvalitatīvām makšķerēm un prasmīgām rokām copmanim ļauj sasniegt krietni tālākas distances, lai tās apmakšķerētu. Būtiskā atšķirība starp Free style method feeder un method feeder ir tā, ka pirmajā drīkst izmantot dzīvo ēsmu, pieļaujot tās likšanu uz āķa, izmantojot pavadiņas bez mata sistēmas, kas makšķerniekam rada iespēju pielāgoties dažāda lieluma un zivju sugu ķeršanai, padarot ķeršanu maksimāli dinamisku. Šī gada pasaules čempionātā, kas norisinājās mūsu valsts sportistiem labi zināmajā airēšanas kanālā Plovdivā, Bulgārijā, vadošo valstu sportisti ķēra līdz pat 35 zivīm stundā, kas ir apbrīnojams rādītājs, ķerot karpas un karūsas. Saprotams, arī šajā makšķerēšanas stilā dominē tādas makšķerēšanas sporta lielvalstis kā Ungārija, Spānija, Rumānija un Anglija. Savukārt par mums tuvāko Free style method feeder meku var uzskatīt Poliju, kas jau ir paspējusi izveidot dažāda līmeņa līgas un kā “ātrvilciens” triecas uz priekšu savā attīstībā. Pie mums šis makšķerēšanas stils tikai uzsāk savu virzību uz pirmo mūsu valsts čempionātu, kas, iespējams, notiks jau nākamajā gadā ar mērķi radīt iespēju Latvijas sportistiem pārstāvēt mūsu valsti 2026. gada pasaules čempionātā Itālijā. Tas būtu lielisks izaugsmes turpinājums aizvadītajām četrām method feeder sacensību sezonām, kuras Latvijā ir norisinājušās ar makšķerēšanas kluba MĪTAVA gādību, kas nu jau gatavojas savai piektajai Method Masters Latvia sacensību sezonai. Saprotams, katrā sākumā ir savi izaicinājumi – tādi ir arī šim makšķerēšanas stilam. Kā būtiskāko minēšu atbilstošas ūdenskrātuves, proti, ūdenstilpes ar lielu zivju blīvumu, taisnu un vienlīdzīgu krasta līniju, kas nedod priekšrocības vienam sportistam attiecībā pret otru un ļauj izvietot maksimāli daudz dalībnieku.
Nedaudz ieskicēšu Method Masters Latvia 2024. gada sezonas statistiku, lai rodas izpratne par iespējām, ko paver ķeršana ar method feeder vai Free style method feeder. Šogad mums notika trīs posmi, tas ir, trīs sacensību dienas pa astoņām stundām katrā jeb kopsummā 24 makšķerētas stundas.
Lomi:
1. vieta – 102,15 kg (4,26 kg/h);
2. vieta – 74,68 kg (3,11 kg/h);
3. vieta – 53,79 kg (2,24 kg/h).
Lielākā zivs – 20,22 kg.
Kopumā 17 sportisti noķēra 309 zivis ar kopējo svaru 510 kg.
Free style method feeder viennozīmīgi ir makšķerēšanas stils, kas iekaros aizvien lielākas copmaņu masas, jo tā galvenais atslēgas vārds ir vienkāršība, brangi lielo zivju lomi, kas nespēj atstāt vienaldzīgu nevienu emociju mednieku. Savukārt paralēlo grunts makšķerēšanas disciplīnu sportistiem tas ļauj pilnveidot spējas ķert lielas zivis jau no pirmajām makšķerēšanas minūtēm, nepavadot diennakti pirmās copes gaidās! Un svarīgākais! Nav jāpērk jauns inventārs, jo obligāts nosacījums ir makšķerēšanas sistēmas montāža, kas nenosaka, ka izmantojamā makšķere ir tikai un vienīgi fīdermakšķere.
Nebīsties mēģināt, makšķerēšana aizrauj!
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.